معارف امام امام حسین(ع) برای همه اقشار جامعه است

حجت الاسلام حامد تقدیری در حاشیه گردهمایی کودکان عاشورایی کانون پرورش فکری خراسان جنوبی با بیان اینکه معارف امام حسین(ع) برای همه اقشار جامعه است، بر بیان این معارف و معرفی اصحاب سیدالشهدا(ع) با زبان کودکی و بر اساس نیاز دوره خودشان تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری خراسان جنوبی، حجت الاسلام و المسلمین حامد تقدیری عصر دیروز یک‌شنبه، یکم مرداد ماه ۱۴۰۲ در حاشیه گردهمایی کودکان عاشورایی در خراسان جنوبی گفت: معارف امام حسین(ع) برای همه اقشار جامعه است چرا که ما در بین اصحاب ایشان از «جوون» سیاه پوست تا« وهب» تازه مسلمان، رقیه سه ساله و علی اکبر جوان را می بینیم.

رئیس بنیاد ملی نوجوان و رئیس ستاد ملی روایت پیشرفت کشور بیان کرد: در اصحاب عاشورایی سیدالشهدا(ع) برای همه نسل‌ها و سن‌ها از حبیب بن مظاهر(ع) که در سنین پیری قرار داشت تا علی اصغر شش ماه وجود دارد.

معارف امام امام حسین(ع) برای همه اقشار جامعه است

تقدیری گفت: معرفی اصحاب سید الشهدا(ع) به کودکان باید با همان زبان کودکی و براساس نیاز دوره خودشان  صورت گیرد.

وی با تأکید بر اینکه افراد باید از همان کودکی زیر خیمه امام حسین(ع) قرار گرفته و با درس‌های عاشورا آشنا شوند، یادآور شد: به نظر من در هیئت و موقع عزاداری نباید بچه‌ها را جدا کرد مگر اینکه به صورت موقت و برای آموزش یک مفهوم باشد.

رئیس بنیاد ملی نوجوان ضمن قدردانی از این برنامه کانون پرورش فکری با اشاره به اینکه باید این نکته را در نظر داشت که کودک خردسال نیاز است بیشتر کنار مادر باشد، افزود: از این جهت باید هیئت‌های ویژه مادر و کودک ایجاد کرد که مراسم برای کودکان باشد ولی در کنار مادر از برنامه استفاده کنند که نمونه آن را در همین برنامه گردهمایی کودکان عاشورایی می توان دید.

تقدیری در پاسخ به این سؤال که آیا خوب است که در کنار هیئت‌ها موکبی و .. ویژه کودکان باشد، یادآور شد: اگر در این موکب ها آموزشی به کودکان داده می شود و تنها صرف نقاشی کردن و .. نیست می تواند برای برخی از شب ها خوب باشد به عنوان مثال از ۵ شب هیئت که می رویم برخی شب ها فرزند ما به موکب ویژه کودکان برود.

وی یادآور شد: بله درست است که محتوای سخنرانی که سخنران جلسه عزاداری می‌کند مناسب سن کودک نیست ولی در مجموع و به صورت کلی نباید برای همیشه در جلسات عزاداری از کنار مادر و پدر جدا باشد بلکه به صور موقت و برای برخی از شب‌ها خوب است.

گفتنی است در گردهمایی کودکان عاشورایی برنامه‌هایی از قبیل پرده خوانی و نقل داستان شهادت و زندگی حبیب بن مظاهر، سخنرانی ویژه و با زبان کودکانه، عزاداری  و نوحه خوانی، جمع خوانی عهد نامه، معرفی کتاب و ...به همت کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و هیئت محبان الزهرا(ع) بیرجند انجام شد.

معارف امام امام حسین(ع) برای همه اقشار جامعه است

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =