نمایش سایه‌ای «پروازهای پرپر»

به همت خانه تئاتر اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان قزوین و در استقبال از اربعین حسینی(ع) نمایش سایه‌ای«پروازهای پرپر» در کانون استان قزوین اجرا می‌شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان قزوین نمایش سایه‌ای «پروازهای پرپر» یک نمایش سایه‌ای با محتوای عاشورایی است که به همت خانه تئاتر کانون استان قزوین برای اجرا در ایام اربعین تهیه  شده است.

نویسنده و کارگردان این نمایش سایه‌ای مهدی مردانی کارشناس آفرینش‌های ادبی کانون قزوین است که سرودن اشعار آن را نیز برعهده داشته است.

مرجان مسگری، سحر نجفی و هاشم خلیلی بازیگری این نمایش را انجام می‌دهند و ساخت و اجرای موسیقی آن کاری از رضا چگینی است.

تدوین‌گری این نمایش را سجاد قلی‌پور بر عهده داشته است.

این نمایش که بر اساس منظومه‌ای نمادین  با همین نام در قالب سایه‌ای برای مخاطب ۷ تا ۱۲ سال اجرا می‌شود، روایتی شاعرانه از رویداد عاشوراست که در راستای آشنایی هر چه بیشتر کودکان و نوجوانان با حقیقت و حقانیت این حماسه بزرگ تاریخ اسلام تولید شده است.  

یادآور می‌شود در پی سیاست‌گذاری کانون در زمینه مدیریت جریان فرهنگی کودک و نوجوان در اربعین حسینی، کانون استان قزوین با استان‌های کردستان و زنجان در حوزه ویژه برنامه «میهمانان کوچک امام حسین (ع)» همکاری می‌کند که ساخت و اجرای این نمایش نیز در این راستا انجام گرفته است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =