نامه طولانی کودکان و نوجوانان به امام حسین(ع)

میهمانان کوچک امام حسین ( ع) در موکب کانون پرورش فکری استان کردستان، اندیشه ها و احساساتشان را در قالب یک نامه طولانی به امام حسین ( ع) نوشتند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون استان کردستان، مدیرکل کانون استان کردستان گفت: مهمانان کوچک امام حسین (ع) که رهسپار سفر معنوی اربعین بودند، قلم به دست گرفتند و هر کدام در قالب چند جمله از احساسات خودشان در تجربه ی پیاده روی اربعین برای امام حسین (ع) نامه نوشتند.

حمیدرضا گوهری افزود: نوشتن طولانی ترین نامه برای امام حسین (ع) که به همت مرکز آفرینش های ادبی کانون استان کردستان برگزار شد، بزرگترها را هم به نوشتن وا داشت که با کودکانشان همراهی کنند و آن ها هم در جملاتی مکنونات قلبی خود را در این نامه طولانی مکتوب کردند.

وی خاطر نشان ساخت: نوشتن در مسیر پیاده روی هم راه رفتن است و هم پرواز کردن، نوشتن از اندیشه ی صاف و ناب کودکان تا پرواز کردن به حرم مطهر امام حسین(ع) و چشیدن عطر کربلا

گوهری تصریح کرد : دعوت به نوشتن کودکان و نوجوانان، تجربه ی این سفر معنوی را در ذهن و فکر کودکان و نوجوانان ماندگار می کند و کنکاش آن ها برای پیدا کردن بهترین واژه ها در نوشتن نامه، نشان از ارادت و عشق کودکان و نوجوانان به امام حسین (ع) دارد.

مدیر کل کانون استان کردستان در پایان گفت: مهمانان کوچک امام حسین(ع) با به اشتراک گذاشتن احساساتشان در این نامه طولانی به دیگر دوستانشان که این نامه را می خوانند، فرصت تجربه ی مشترک سفر اربعین را می دهند و تاریخ این روزهایشان را ثبت می کنند.

گفتنی است این نامه علاوه بر حفظ ونگهداری در جهت تکمیل توسط زائران کودک و نوجوان در سال های آینده در محل مجتمع فرهنگی هنری سنندج نصب خواهد شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =