کد خبر: 333665
تاریخ انتشار: ۳۰ آبان ۱۴۰۲ - ۰۷:۴۱
بازدید 36
برگزیدگان سومین مسابقه ادبی «آواز ققنوس» معرفی شدند

مربی ادبی کانون فارس مقام برگزیده مسابقه ادبی «آواز ققنوس» را کسب کرد.

برگزیدگان سومین مسابقه ادبی «آواز ققنوس» از سوی مدیریت آفرینش‌های ادبی و هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان معرفی شدند.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، برگزیدگان سومین مسابقه ادبی «آواز ققنوس» از سوی مدیریت آفرینش‌های ادبی و هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان معرفی شدند.

این مسابقه که به بازآفرینی «افسانه‌های بومی ایران» اختصاص داشت، به مناسبت ۱۸ تیر «روز ملی ادبیات کودک و نوجوان» و نکوداشت مهدی آذریزدی نویسنده‌ نام‌آشنای کودکان و نوجوانان طراحی و برگزار شد.

فراخوان سومین مسابقه «آواز ققنوس» تیر ۱۴۰۲ منتشر شد و تا ۳۰ شهریور در مجموع ۳۱۴ اثر در قالب داستان کوتاه و شعر به دبیرخانه این رویداد ادبی رسید .

داوران بخش «داستان» را عالمه میرشفیعی، مریم کوچکی و مریم اسلامی و داوران بخش «شعر» را طاهره شهابی، فاطمه ناظری و مریم علایی تشکیل دادند.

محورهای مورد توجه داوران در بررسی و انتخاب آثار برتر به این شرح است: برخی از آثار، تنها بازنویسی بودند و با توجه به این‌که «بازآفرینی افسانه‌های بومی ایران» در مسابقه مورد تأکید بود، رتبه مناسبی کسب نکردند، برخی آثار به بازنویسی و بازآفرینی از کلیله‌ و دمنه، مثنوی، گلستان سعدی و... دیگر آثار مکتوب پرداخته بودند و محور اصلی مسابقه در آنها لحاظ نشده بود، مخاطب برخی از داستان‌ها بزرگسال و خارج از گروه سنی تعیین شده در فراخوان بودند، توجه به ساختار داستانی منسجم و زبان مستقل در بازآفرینی داستان‌ها مورد تأکید بوده است و برخی از آثار نیز به دلیل حجم بالا و تعداد کلمه‌های بالاتر از ۳۰۰۰ از چرخه داوری خارج شدند. بر این اساس راضیه احمدی از فارس  با داستان «گرگ طبل زن» مقام برگزیده را به خود اختصاص داد.

یادآوری می‌شود جوایز و لوح تقدیر سومین مسابقه ادبی «آواز ققنوس» از سوی مدیریت آفرینش‌های ادبی و هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به‌زودی برای برگزیدگان و شایستگان تقدیر ارسال خواهد شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =