دستگاههای اجرایی استان برای تحقق شعار جشنواره تلاش کنند

عصر امروز با حضور مسئولان و مدیران دستگاه‌های مرتبط، نشست هم‌اندیشی در خصوص برگزاری هر چه بهتر بیست و پنجمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی به میزبانی یزد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان یزد، نشست هم‌اندیشی بیست و پنجمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی به میزبانی شهر میراث جهانی یزد، در سالن کوثر استانداری با حضور مدیران دستگاه‌های اجرایی استان برگزار شد. علی اکبر عزیزی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری در این نشست با بیان اینکه قصه و قصه‌گویی ادبیات خداوند است اظهار کرد: باید ادبیات قصه را بیاموزیم. وی با بیان اینکه سال گذشته با تلاش مسئولین استان بیست و چهارمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی در یزد به خوبی برگزار شد اظهار کرد: عملکرد خوب استان منجر شد تا مجددا امسال نیز این میزبانی به یزد داده شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری یزد با اشاره به اینکه اخیرا دبیرخانه دائمی قصه گویی و عنوان پایتخت قصه‌ ایران به یزد داده شده است تصریح کرد؛ بایدتلاش کنیم مبانی فرهنگی، دینی و انقلابی مردم یزد را از طریق قصه ترویج دهیم. عزیزی با تأکید بر اینکه جشنواره امسال باید فاخرتر و بهتر از سال گذشته اجرا شود گفت: ما در یزد توان و مدیریت خوبی برای برگزاری جشنواره‌ها داریم، در این خصوص با همت همه دستگاه‌ها این جشنواره برگزار خواهد شد و بهره آن را مردم همیشه در صحنه یزد خواهند برد.

وی به بهره‌گیری از قصه‌های ادیان و پیامبران الهی در این دوره از جشنواره تأکید کرد و گفت: اجرای قصه‌گویی با نگاه به ادیان مختلف، توجه ادیان و مردم دنیا را به سمت ما جلب خواهد کرد، این امر می‌تواند چهره درستی از زندگی مسالمت‌آمیز ادیان در یزد و ایران را نشان داده و روایت‌ها و تبلیغات سوء دشمنان را خنثی کند. در این نشست در خصوص محورهایی همچون برگزاری نشست هم اندیشی استاندار با قصه گویان، اجرای قصه با عنوان قصه‌های حاج قاسم، روایت گری سردار فلاح زاده به عنوان همرزم سردار سلیمانی، اجرای قصه در مورد فلسطین با تاکید بر حضور قصه‌گو از فلسطین، اجرای قصه‌های متنوع توسط قومیت‌های مختلف کشور از جمله میهمانان بلوچ، کرد، لر و مازندارانی و ... پیشنهاداتی مطرح شد.

بیست و پنجمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی با حضور قصه گویانی از سراسر کشور و سایر کشورهای دنیا از ۲۷ لغایت ۳۰ آذرماه به میزبانی استان یزد برگزار خواهد شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =