بیست و پنجمین جشنواره بین‌المللی قصه گویی با حضور قصه گویانی از سراسر ایران و برخی کشورهای جهان در یزد برگزار می‌شود

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان یزد از برگزاری بیست و پنجمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی به میزبانی شهر جهانی یزد با حضور قصه‌گویانی از سراسر ایران و برخی از کشورهای دنیا خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان یزد، سیده عالیه قوامی مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان یزد عصر امروز _ شنبه یازدهم آذر_ در نشست هم‌اندیشی جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی به میزبانی یزد با اشاره به انتخاب یزد به عنوان پایتخت قصه‌گویی ایران اظهار کرد: برگزاری جشنواره قصه‌گویی در سال گذشته اتفاقات خوبی را برای یزد به ارمغان آورد و سبب شد تا مجددا میزبان قصه‌گویان سراسر کشور و سایر کشورها باشیم.

 بیست و پنجمین جشنواره بین‌المللی قصه گویی با حضور قصه گویانی از سراسر ایران و برخی کشورهای جهان در یزد برگزار می‌شود

وی گفت: بیست و پنجمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی با شعار "با قصه لبخند بسازیم" از ۲۷ آذر لغایت ۳۰ آذر همزمان با شب یلدا به میزبانی شهر یزد برگزار خواهد شد. مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان یزد با اشاره به اینکه هدف اصلی جشنواره مردمی سازی و عمومی سازی قصه در بین خانواده‌ها است اضافه کرد: جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی در بخش‌های مختلف کلاسیک و مدرن ، آیینی سنتی، قصه‌گویی با زبان اشاره، قصه‌های ۹۰ ثانیه و قصه‌گویی بین المللی برگزار خواهد شد، همچنین سه موضوع جدید با عنوان قصه‌های ویژه سردار سلمیانی، و جایزه ویژه سلیمانی، بخش طنز و جایزه ویژه لبخند، بخش کارآفرینی و معرفی کسب و کارها و مشاغل نیز امسال برای اولین بار در جشنواره اجرا خواهد شد.

قوامی ادامه داد: در کنار جشنواره، بخش ویژه کودکان غزه در حال برنامه‌ریزی است و قرار است قصه‌گویی از فلسطین داشته باشیم، در بخش سردار سیلمانی نیز برنامه‌ریزی برای بیان خاطره و روایت توسط سردار فلاح زاده در حال پیگیری است که در صورت عدم حضور ، فیلمی از ایشان ضبط، ارسال و پخش خواهد شد. وی گفت: اختتامیه بیست و پنجمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی امسال همزمان با ۳۰ آذر، شب یلدا شب معروف به شب قصه و قصه‌گویی با حضور مسئولان در یزد برگزار خواهد شد.

 بیست و پنجمین جشنواره بین‌المللی قصه گویی با حضور قصه گویانی از سراسر ایران و برخی کشورهای جهان در یزد برگزار می‌شود

قوامی با اشاره به مشارکت ۱۷ هزار قصه‌گو در بیست و پنجمین جشنواره قصه‌گویی امسال خاطرنشان کرد: آمارها نشان می‌دهد استقبال بسیار خوبی در این دوره از جشنواره صورت گرفته و دبیرخانه جشنواره اعلام کرده که امسال جزو سال‌های بی‌نظیری بوده است و شاهد حضور اقشار مختلف در این رقابت‌ها هستیم. مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان یزد اضافه کرد: پایش‌های منطقه‌ای در حال انجام است و ظرف روزهای آینده برترین‌ها معرفی و در مرحله پایانی جشنواره در طی سه روز در یزد اجرا و داوری خواهند شد .

قوامی تصریح کرد: پیش‌بینی می‌شود در این ایام مجموعا ۲۰۰ قصه‌گو و مهمان خواهیم داشت که فرصت خوبی برای معرفی شهر جهانی یزد از نظر فرهنگی گردشگری و ... است . وی اضافه کرد: داوری بخش بین‌المللی بین کشورهای ترکیه، آفریقای جنوبی، آرژانتین، هند، اسکاتلند، کنیا، انگلیس، مالزی، اگاندا، تانزانیا ، لسوتو، لبنان و فرانسه انجام خواهد شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =