کد خبر: 334378
تاریخ انتشار: ۱۸ آذر ۱۴۰۲ - ۱۱:۵۱
بازدید 80
مسابقه" "عکاسی از پروانه‌های گمنام" برگزار می‌شود

واحد کارشناسی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان همدان با توجه به ایام فاطمیه و تشییع چهار شهید گمنام، دومین مسابقه عکاسی کانون با عنوان "عکاسی از پروانه‌های گمنام" را برگزار می‌کند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان همدان، امسال استان همدان میزبان پنج شهید گمنام دفاع مقدس است که اولین شهید در ایام برگزاری اجلاسیه پایانی کنگره شهدا و برنامه فصل شیدایی با استقبال مردم در محل نمایشگاه بین‌المللی تشییع شد و چهار شهید دیگر پس از بررسی۱۲ نقطه‌ای که در شهرستان‌های مختلف درخواست خاکسپاری شهید گمنام به عنوان امامزادگان عشق داشتند، به تصویب کمیته استانی رسید.

 از این رو با توجه به ایام فاطمیه و تشییع چهار شهید گمنام، واحد کارشناسی هنری دومین مسابقه عکاسی کانون را با عنوان "عکاسی از پروانه‌های گمنام" را برگزار می‌کند.

این مسابقه در دو گروه کودک ۹تا ۱۲ سال و نوجوان ۱۲ تا ۱۸ برگزار می شود و مهلت ارسال آثار ۱۰ دی ماه ۱۴۰۲ خواهد بود که به نفرات برتر جوایزی اهدا خواهد شد.

کودکان و نوجوانان می‌توانند آثار خود را در پیام رسان داخلی بله به شماره 09960625941 ارسال کنند.

گفتنی است مکان دوم پارک فدک شهرک فرهنگیان همدان، مکان سوم پارک شهر در اسدآباد، مکان چهارم فضای پیرامونی مجتمع فرهنگی غار علیصدر در کبودراهنگ و نقطه آخر نیز در شهر برزول شهرستان نهاوند است. برنامه استقبال رسمی از چهار شهید گمنام ۲۰ آذر و روز دوشنبه این هفته در محل پایگاه هوایی شهید نوژه به میزبانی ارشد نظامی آجا در استان برگزار می‌شود که در این مراسم برنامه نظامی استقبال از شهدا را خواهیم داشت. این شهدای عزیز در کاروانی تحت عنوان «لاله‌های فاطمی، منتظران ظهور» در ۴۰۰ نقطه از استان مورد استقبال مردم قرار خواهند گرفت و بعد از ظهر همان روز دو شهید گمنام در شهرستان رزن و درگزین مورد استقبال اقشار مختلف مردم قرار می‌گیرند. همزمان دو شهید دیگر در شهرستان همدان مورد استقبال دانشجویان، دانش‌آموزان، هیئت‌های مذهبی، تکایا، کارکنان دستگاه‌های دولتی و پایگاه مقاومت‌های بسیج قرار خواهند گرفت.

روز ۲۱ آذر نیز برنامه استقبال از شهدا در نیروگاه شهید مفتح برگزار می‌شود و۲۲ آذر شهدا مورد استقبال مردم تویسرکان قرار می‌گیرند و ۲۳ آذر نیز شهرستان ملایر، فامنین و بهار میزبان شهدا خواهند بود که این برنامه تا ظهر روز جمعه ۲۴ آذر ادامه خواهد داشت.

بعد از ظهر روز جمعه، ۳ شهید گمنام در اسدآباد، نهاوند و کبودراهنگ تشییع خواهند شد و برنامه‌های متنوعی در این شهرستان‌ها نیز پیش‌بینی شده است.

 روز شنبه ۲۵ آذر بعد از نماز مغرب و عشا، برنامه شب وداع در چهار شهرستان مورد نظر برگزار می‌شود و به صورت همزمان با کشور در روز یکشنبه ۲۶ آذر و در سالروز شهادت حضرت زهرا(س) این شهدای گمنام تشییع و خاکسپاری خواهند شد.

مسابقه" "عکاسی از پروانه‌های گمنام" برگزار می‌شود

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =