روزی برای نمایش فیلم‌های پویانمایی در ۱۰۰۰ مرکز کانون

کودکان و نوجوانان ایرانی روز ۱۷ اسفند می‌توانند به مراکز فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در سراسر کشور مراجعه کنند و به تماشای فیلم‌های پویانمایی بنشینند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان همدان، کودکان و نوجوانان ایرانی روز ۱۷ اسفند می‌توانند به مراکز فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در سراسر کشور مراجعه کنند و به تماشای فیلم‌های پویانمایی بنشینند.

این روز هم‌زمان با سیزدهمین جشنواره بین‌المللی پویانمایی تهران و با هدف آشنایی بیشتر همکاران کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و اعضای مراکز فرهنگی هنری، معرفی و نمایش فیلم‌های پویانمایی برگزیده در بخش کودک، روز «پویانمایی» نام گرفته است.

ارزش نهادن به هنر صنعت پویانمایی و افزایش مخاطبان هنر تأثیرگذار پویانمایی، فراهم کردن زمینه‌های نقد و نظر درباره هنر پویانمایی و ایجاد منبعی به عنوان محرک‌های دیداری و نوشتاری برای اعضای ادبی و هنری در بیش از ۱۰۰۰ مرکز فرهنگی هنری کانون از دیگر اهداف این برنامه است.

در این روز که پنجشنبه ۱۷ اسفند ۱۴۰۲ است، فیلم‌های کوتاه «جایگزین» ساخته عبدالله علیمراد، «ده سالگی» به کارگردانی فاطمه جعفری، «آوازهای جنگل (روز برفی)» ساخته امیرحسن سحرخیز، «لالایی» به کارگردانی بابک نکویی، «نمک» ساخته سحر یاسین‌پور، «بادکنک مال منه» ساخته کاوه کنعانی و «سمپاش» به کارگردانی فرنوش عابدی ساعت ۹:۳۰ صبح در بیش از 1000 مرکز فرهنگی هنری کانون به نمایش در می‌آید.

این فیلم‌ها در فاصله سال‌های ۱۳۹۹ تا ۱۴۰۲ از سوی ساخته شده‌اند.

سیزدهمین دوره جشنواره پویانمایی تهران هم‌چون دوره‌های گذشته در چهار بخش مسابقه، خارج از مسابقه، نمایش ویژه و چشم‌انداز از ۱۳ تا ۱۷ اسفند ۱۴۰۲ به دبیری محمدرضا کریمی صارمی در مرکز آفرینش‌های فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان واقع در خیابان حجاب تهران برگزار خواهد شد.

روزی برای نمایش فیلم‌های پویانمایی در ۱۰۰۰ مرکز کانون

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =