کد خبر: 337620
تاریخ انتشار: ۱۲ اسفند ۱۴۰۲ - ۰۸:۲۸
دیدار مدیرکل کانون با رئیس نمایندگی وزارت امور خارجه در استان گلستان

مدیرکل کانون گلستان با رئیس نمایندگی وزارت امورخارجه در استان گلستان پیرامون اهداف مشترک، دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گلستان، در این نشست در مورد فراهم‌سازی و امکان بهره‌مندی عموم کودکان و نوجوانان استان از فعالیت‌ها، محصولات و تولیدات کانون برای کمک به تامین عدالت فرهنگی و ارتقای سطح دانش، افزایش شعبات کانون زبان در کشورهای همسایه گفتگو شد.

الهه غیناقی در ابتدای جلسه ضمن معرفی کانون و فعالیت‌های آن در عرصه‌های فرهنگی، هنری، ادبی، علمی و اسلامی با تشریح راهبردها و اهداف، بر ضرورت تعامل و تبادل فرهنگی با نمایندگی وزارت امور خارجه در حوزه‌ی کودکان تاکید کرد.

وی با اشاره به احیای برنامه‌های گدشته و تأثیرگذار افزود: هفته‌های دوستی ایران و کشور همسایه در سالیان قبل متوقف شد که برای احیای آن در راستای اشاعه فرهنگی و توسعه همکاری‌های فرهنگی با سایر کشورها ضروری است.

غیناقی همچنین برگزیده شدن کودکان و نوجوانان در عرصه های بین‌المللی را حائز اهمیت دانست و گفت: برای ترغیب کودکان و نوجوانان به فعالیت‌های تربیتی و همچنین تقویت هویت ایرانی اسلامی، تقدیر از این کودکان و نوجوانان توسط مسولین استانی می تواند بسیار موثر باشد.

سپس ذورالفقار امیرشاهی با برشمردن لزوم توجه ویژه به کودکان و نوجوانان، به‌عنوان سرمایه‌های ارزشمند این کشور و استان و ضرورت عزم همگانی بر حمایت آموزشی، تربیتی و فرهنگی از آنها تاکید کرد و اظهار داشت: همانطور که در جامعه از نظر اقتصادی فاصله طبقاتی وجود دارد، از نظر آموزشی و فرهنگی نیز این فاصله به خوبی احساس می شود.

وی ادامه داد: لازم است مراجع مربوطه به هر نحو ممکن تلاش کنند این فاصله‌ها را از بین برده و عدالت اجتماعی در همه زمینه‌ها در بین توده‌های مختلف مردم و آحاد شهروندان به درستی اجرا شود.

نماینده وزارت امورخارجه در استان گلستان در ادامه‌ی صحبت‌های خود بر لزوم تلاش برای ارتباط با نهادهای منطقه‌ای و بین‌المللی و اخذ کمک و حمایت از آنها برای توسعه و تقویت سطح آموزشی و فرهنگی کودکان و نوجوانان اشاره کرد.

نشست مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گلستان با رئیس نمایندگی وزارت امورخارجه در استان، در راستای توسعه‌ی فرهنگی کودکان و نوجوانان استان گلستان با استفاده از ظرفیت سازمان‌های فرهنگی در سطح  منطقه‌ای و بین‌المللی برگزار شد.

دیدار مدیرکل کانون با رئیس نمایندگی وزارت امور خارجه در استان گلستان

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =