چهره هنر سال انقلاب اسلامی استان گلستان معرفی شد

شامگاه دوشنبه آیین اختتامیه هفته هنر انقلاب اسلامی استان گلستان؛ با حضور استاندار گلستان و هیئت همراه،مدیرکل کانون پرورش فکری، جمعی از مدیران کل و اهالی فرهنگ و هنر، به میزبانی دانشکده مائده شهرستان گرگان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گلستان، آیین گرامی داشت هفته هنر انقلاب اسلامی مصادف با سی‌ویکمین سالگرد شهادت "سید مرتضی آوینی" عصر  دوشنبه با دکتر زنگانه استاندار گلستان و مدیران حوزه هنری، فعالان فرهنگی و هنرمندان استان گلستان در دانشکده مائده گرگان برگزار شد.

دکتر علی محمد زنگانه استاندار گلستان در این آیین ضمن گرامیداشت سالروز شهادت "سید مرتضی آوینی" گفت:شهید آوینی،هنرمندی بود که در زمان جنگ در زیر سخت ترین آتش ها مطمئن و آرام بود و صحنه های ماندگاری را ثبت کرد.

شهید آوینی با شجاعت برای احیا فرهنگ اسلامی با خدا تجارت کرد و غیر از اینکه یک هنرمند بود، یک رفتار انقلابی را با خودش تعریف کرد.

در بخش پایانی این مراسم، قاسم بای شاعر رامیانی با تخلص (ساحل) و از دانش آموختگان زبان و ادبیات فارسی به عنوان چهره هنر سال انقلاب اسلامی استان گلستان معرفی شد.

گفتنی‌است آیین گرامیداشت هفته هنر انقلاب اسلامی استان گلستان مصادف با سی‌ویکمین سالگرد شهادت «سید مرتضی آوینی» به همت حوزه هنری انقلاب اسلامی استان گلستان برپا شد؛ کانون پرورش فکری نیز با اجرای کارگاه‌های متنوع این هفته را برای بچه‌ها تشریح و گرامی داشتند.

چهره هنر سال انقلاب اسلامی استان گلستان معرفی شد

چهره هنر سال انقلاب اسلامی استان گلستان معرفی شد

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =