کد خبر: 338817
تاریخ انتشار: ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۹:۵۸
برگزیدگان دومین جشنواره سرود آفرینش مرحله استانی اعلام شد

مرحله استانی دومین جشنواره سرود آفرینش خاتمه یافت و برگزیدگان معرفی شدند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان رضوی دومین جشنواره سرود آفرینش در مرحله استانی برگزار شد.

سهراب خواجه‌نژاد کارشناس مسئول هنری استان با اعلام خبر فوق گفت: سرود و موسیقی فرصت مناسبی است تا در یک همگرایی هنرمندانه شرایط مطلوب هم صدایی و همراهی را تجربه کنیم. کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با رویکرد ترویج کار گروهی در میان نوجوانان و تربیت و خلاقیت، این فعالیت را مغتنم شمرده و به سنت پیشینیان، به واسطه سرود و موسیقی به دنبال تعمیق حکمت و معرفت انسانی است. انتخاب آهنگ و شعرهای مناسب و تلفیق آن به شکل سرودهای فاخر و جذاب میتواند ذائقه شنیداری و دیداری کودکان و نوجوانان را رشد و تغییر دهد و باعث شود با شناخت کرامت انسانی خود تسلیم شنیدن هر نغمه و آوازی نشوند.

کارشناس مسئول هنری استان افزود: به همین منظور با هدف عمومی سازی و مردمی سازی سرود در اقشار مختلف جامعه، فضاسازی و ارتقای ظرفیت سرود به عنوان یک رویکرد فراگیر تربیتی جامعه، بسط، تعمیق و ترویج هنر ارزشمند و انقلابی سرود در راستای ترویج فرهنگ انقلاب، کشف استعدادهای برتر اعضا و دانش آموزان در عرصه‌های هنری، تقویت روحیه مشارکت، همکاری، نشاط و شادابی در مخاطبان و مهارت‌افزایی و پایدارسازی اعضادومین جشنواره سرود آفرینش با شعار «نغمه‌های روشن فردا» با موضوعات سرزمین من (ایران، وطن، پرچم و ... )، دفاع مقدس، ایثار و شهادت - نام آوران (شخصیت‌های تاریخی و انقلابی)، مراسم و مناسبت‌های ملی و آیینی و آزاد در میان علاقمندان، مربیان و اعضای کانون استان برگزار شد. وی در ادامه اعلام کرد: با توجه به آثار رسیده بازبینی آثار به صورت غیرحضوری انجام شد و در هیات داوران متشکل از فاطمه بابامحمدی، فیروزه مدیر خراسانی و جلیل شریعتمداری پس از بررسی آثار، برگزیدگان را معرفی کردند.

بیانیه هیات داوران:

هیأت داوران با سپاس از برگزار کنندگان و تشکر از شرکت گروه‌های سرود در جشنواره مواردی را در جهت بهبود کیفیت آثار و ارتقاء سطح جشنواره‌ی استانی ارائه کردند و برگزیدگان در بخش‌های مختلف را  به شرح ذیل اعلام کردند:

آثار برگزیده در بخش کانونی:

گروه اعضای مرکز تایباد به مرحله کشوری راه یافت.

لوح تقدیر جشنواره به گروه مرکز جغتای و گروه مرکز قوچان تعلق گرفت.

آثار برگزیده در بخش آزاد :

گروه صبا از تایباد به مرحله کشوری راه یافت.

لوح تقدیر جشنواره به گروه قوچان تعلق گرفت.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =