کد خبر: 338866
تاریخ انتشار: ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۲:۰۷
بازدید 61
آخرین جلسه ادبی جشنواره خاتم برگزار شد

سیزدهمین و آخرین جلسه توجیهی و نقد و بررسی داستان‌های جشنواره خاتم ویژه اعضای نوجوان و ارشد کارگاه داستان‌نویسی در مرکز شماره یک همدان با حضور 7 عضو نویسنده و مربی ادبی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان همدان، سیزدهمین و آخرین جلسه توجیهی و نقد و بررسی داستان‌های جشنواره  خاتم ویژه اعضای نوجوان و ارشد کارگاه داستان‌نویسی در مرکز شماره یک همدان با حضور 7 عضو نویسنده و مربی ادبی برگزار شد.

در این انجمن ابتدای جلسه اعضا به خوانش داستان‌های خود پرداختند و بنا به گفته مربی ادبی قرار شد به بازنویسی آثار خود بپردازند تا آثار را برای نهمین جشنواره ملی خاتم (پیامبر اکرم) ارسال کنند.

گفتنی است که انجمن ادبی به صورت مرتب و سلسله‌وار در طول یک سال از فروردین سال 1402 تا فروردین سال 1403 برگزار شده است که نیمی از زمان انجمن به موضوع جشنواره خاتم اختصاص داده شده است که آخرین جلسه آن خوانش داستان‌ها و نهایی کردن آنها بود.

آخرین جلسه ادبی جشنواره خاتم برگزار شد

معصومه کریمی در خصوص نکات مهم ذکر شده در طول یک سال برای آماده‌سازی جشنواره خاتم اظهار کرد: پژوهش قبل از تولید اثر با استفاده از کتاب‌ها و منابع اصیل باید صورت بگیرد.

وی افزود: ارائه محتوای مطلوب و مناسب از بزرگان دین و دوری از کلیشه‌ها و توجه به تولید آثاری نو در دنیای معاصر بسیار اهمیت دارد و این نکات در هر جلسه گوشزد شده است.

مربی ادبی کانون تصریح کرد: سوژه‌یابی مناسب و به روز و نیز توجه به مسائل مهم و مخاطب شناسی امروز هم باید مورد توجه نویسنده باشد که آیا مخاطب او یک کودک است یا یک نوجوان یا یک فرد بزرگسال.

کریمی بیان کرد: جستجو و یافتن خلأهای مهم و نوشتن براساس آن نیازها، نقد و بررسی آثار و  اصلاح نهایی در چند مرحله باید صورت بگیرد.

لازم به ذکر است که 4 عضو کارگاه داستان نویسی مرکز شماره سه همدان با مربی‌گری معصومه کریمی به نام یلدا پاشایی، الهه شعبانلو، زهرا حشمت افخم و کیمیا کامرانی در چندین دوره حائز دریافت جایزه ویژه خاتم  شده‌اند و آثار آنها نیز به چاپ رسیده است.

آخرین جلسه ادبی جشنواره خاتم برگزار شد

لازم به ذکر است جشنواره داستان خاتم جشنواره‌ای است با محوریت پیامبر اکرم (ص) و با هدف بازنمایی، بازگویی و بازآفرینی شخصیت و شیوه زندگی پیامبر از گذشته تا کنون و تأسی از آخرین پیامبر الهی در عصر حاضر.

این جشنواره در 8 دوره توسط دفتر نشر فرهنگ اسلامی تهران برگزار گردیده و امسال نهمین دوره آن خرداد ماه برگزار خواهد شد.  بخش های مختلف این جشنواره شامل داستانک، داستان کوتاه و طرح رمان است که در بخش‌هاس مختلف چون نویسندگان، بزرگسالان، نویسندگان کودک و نوجوان و همچنین بخش دانش‌آموزی برگزار می‌شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =