دومین فراخوان جشنواره استانی «راویان غدیر»

اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان قزوین دومین فراخوان جشنواره «راویان غدیر» را در سطح استانی منتشر کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل استان قزوین، به همت کانون استان قزوین در اردیبهشت ۱۴۰3 دومین فراخوان جشنواره استانی راویان غدیر با موضوع مدح و منقبت حضرت علی (ع) و واقعه تاریخی غدیرمنتشر شد.

قالب آثار این جشنواره مداحی، شعرخوانی  و سرود است و دو گروه سنی 7 تا ۱۲ و ۱۳ تا ۱۷ سال مخاطب آن هستند.

مهلت ارسال آثار تا 24 خرداد 1403  تعیین شده و زمان برگزاری آیین اختتامیه چهارم تیر خواهد بود.

آشنایی کودکان و نوجوانان با شخصیت و فضایل حضرت علی(ع)، فرهنگ عمیق و اهداف واقعه غدیرخم، ترویج فرهنگ علوی و تولید آثار در این زمینه از جمله اهداف برگزاری این جشنواره است.

علاقه‌مندان می‌توانند فیلم آثار خود را در پیام‌رسان شاد با شماره ۰۹۹۱۹۷۲۷۵۱۳ ارسال کنند.

شرایط ارسال اثر به این جشنواره به شرح زیر است؛

مدت زمان فیلم حداقل سه و حداکثر پنج دقیقه باشد و مشخصات فردی در آن قید شود، فیلم‌برداری به صورت افقی، در نمای باز و بدون حرکت دوربین انجام شود.

آثار با فرمت mp۴ و حداکثر حجم ۱۶ مگابایت باشد.

در بخش شعرخوانی شرکت کنندگان می‌توانند آثار شاعران مطرح کشور را به صورت دکلمه اجرا و برای جشنواره بفرستند، در این بخش شرکت کنندگان باید اثر را از حفظ داشته باشند.

اجرای سرود باید به صورت زنده، در گروه‌های جداگانه دختر و پسر حداکثر با 15 نفر انجام شود و حضور از هر دو پایه سنی در گروه سرود امکان‌پذیر است.

این جشنواره فرصتی برای ابراز ارادت و اخلاص کودکان و نوجوانان به پیشگاه حضرت علی(ع)، تبیین اهمیت رویداد تاریخی غدیر، شناسایی استعدادها و توانمندی مخاطبان کانون در حوزه هنرهای آیینی است و زمینه گردآوری آثار فاخر و اثرگذار دراین زمینه را فراهم می کند.

پاسداشت ارزش‌های اسلامی و استفاده از هنر و ادبیات در این راستا، گسترش فعالیت‌های فرهنگی و هنری در حوزه فرهنگ علوی، ایجاد انگیزه و رقابت سازنده بین کودکان و نوجوانان و ایجاد زمینه برای علاقه مندی آنها به فعالیت‌های آیینی از دیگر اهداف این جشنواره است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =