کد خبر: 339574
تاریخ انتشار: ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۸:۴۵
گرامیداشت هفته‌ی‌ معلم در مراکز کانون استان اردبیل

هم‌زمان با سالروز شهادت استاد مرتضی مطهری و هفته‌ی معلم و به‌منظور تجلیل و تکریم از مقام شامخ معلم، آیین‌ها و برنامه‌های بزرگداشت این مناسبت با اجرای فعالیت‌های مختلف فرهنگی، هنری و ادبی در مراکز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان اردبیل برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون استان اردبیل، به مناسبت گرامیداشت هفته معلم مربیان مرکز شماره‌ی دو کانون اردبیل با دعوت از مدارس تحت پوشش طرح ملی کانون مدرسه و با اجرای فعالیت‌های فرهنگی و برگزاری مراسم اختتامیه این طرح از مدیران و معلمان زحمت‌کش تجلیل کردند.

گرامیداشت هفته‌ی‌ معلم در مراکز کانون استان اردبیل

در این برنامه که عصر روز چهارشنبه ۱۲ اردیبهشت‌ماه با قرائت قرآن، همنوایی سرود ملی و سرود کانون شروع‌شده بود، یحیی یوسفی اصل مربی مسئول مرکز ضمن خیرمقدم گویی از همه معلمانی که در اجرای طرح کانون مدرسه مشارکت داشتند، تشکر کرده و روز معلم تبریک گفت.

در ادامه برنامه سارا خدایی عضو فعال مرکز با عنوان «با معلمان عزیز من» شعرخوانی کرده و اکرم مداح مربی فرهنگی مرکز نیز به معرفی شخصیت شهید مطهری و بیان زندگینامه ایشان پرداخت.

قصه‌گویی اعضای نوباوه و همچنین مسابقه پرتاب حلقه، پخش فیلم و شعرخوانی دسته‌جمعی «معلم من» از دیگر برنامه‌های اجرایی مرکز در این مراسم بود.

در پایان برنامه با اهدای لوح از مدیران و معلمان همکار در طرح کانون مدرسه تجلیل به‌عمل‌آمده و به اعضای منتخب مرکز نیز جوایزی اهدا شد.

گرامیداشت هفته‌ی‌ معلم در مراکز کانون استان اردبیل

در مرکز فرهنگی هنری شماره‌ی چهار کانون اردبیل نیز «روز معلم» با حضور اعضای طرح کانون مدرسه از آموزشگاه پسرانه شهید بهنام یوسفی گرامی داشته شد.

بر اساس این گزارش، هم‌زمان با آغاز هفته‌ی معلم و با مشارکت ۳۵ نفر از دانش‌آموزان مدرسه شهید بهنام یوسفی برنامه‌های فرهنگی و هنری متنوعی در روز چهارشنبه دوازدهم اردیبهشت ۱۴۰۳ اجرا شد.

 در این برنامه مربی مسئول مرکز ضمن تبریک هفته معلم، درباره‌ی زندگی و شخصیت شهید مرتضی مطهری برای اعضا سخن گفته و در ادامه اعضای حاضر، در کارگاه خوشنویسی جملات زیبایی را با مضمون روز معلم با خط زیبا به رشته‌ی تحریر درآوردند.

 یادآور می‌شود معرفی کتاب، شعرخوانی و نمایش فیلم از دیگر فعالیت‌های اجراشده در این مناسبت بود.

گرامیداشت هفته‌ی‌ معلم در مراکز کانون استان اردبیل

همچنین در همین مناسبت طی مراسمی در مرکز فرهنگی هنری شماره‌ی یک کانون پارس‌آباد از مادران فرهنگی تجلیل به عمل آمد.

در این مراسم مربی مسئول مرکز ضمن تبریک هفته معلم، از اهمیت و جایگاه شغل معلمی سخن گفته و در ادامه اعضا نیز باراهنمایی مربی هنری و به همراه مادرانشان با تکنیک کاغذ و تا به ساخت پروانه مشغول شدند.

قصه‌گویی، پخش پویانمایی و نقاشی و پذیرایی از دیگر برنامه‌های اجراشده در این روز بود.

در پایان از معلمان طرح کانون مدرسه و مادران فرهنگی که با مرکز همکاری صمیمانه‌ای داشتند با اهدای لوح تقدیر و هدیه تقدیر به عمل آمد.

گرامیداشت هفته‌ی‌ معلم در مراکز کانون استان اردبیل

ویژه‌برنامه‌ی «معلم مهربان من» روز چهارشنبه ۱۲ اردیبهشت‌ماه سال ۱۴۰۳ با حضور بیش از ۶۰ نفر از اعضای طرح کانون مدرسه، در کانون شهرستان خلخال برگزار شد.

در ابتدای برنامه، مربی مسئول ضمن تبریک روز معلم و معرفی کانون و شرایط عضویت و فعالیت در مرکز، به ارائه مطالبی در خصوص جایگاه معلم در جامعه و اهمیت این شغل در تعلیم و تربیت کودکان و نوجوانان پرداخت و سپس داستان کوتاهی را از داستان راستان شهید مطهری برای حاضران تعریف کرد.

سپس مربی ادبی مرکز، شعری را با مضمون معلم شعرخوانی کرده و از اعضا خواست تا هرکدام ۵ کلمه از شعر را انتخاب و با آن‌ یک جمله بسازند که در پایان چهار جمله‌ی زیبا از اعضا انتخاب شد.

این برنامه با پخش فیلم و پویانمایی‌های تولیدی کانون به اتمام رسید.

گرامیداشت هفته‌ی‌ معلم در مراکز کانون استان اردبیل

«باغبان عشق» عنوان برنامه‌ای است که در گرامیداشت هفته معلم در مرکز فرهنگی هنری کانون دولت‌آباد اجرا شد.

در این برنامه مربی فرهنگی مرکز با تبریک فرارسیدن هفته معلم و گرامیداشت یاد و خاطره استاد شهید مرتضی مطهری، به معرفی شخصیت و آثار این استاد گران‌مایه پرداخت.

معرفی کتاب، قصه‌گویی و اجرای سرود از فعالیت‌هایی بود که در این روز انجام شد.

تقدیر از مدیران و معلمان مدارس دهستان دولت‌آباد که در سال تحصیلی جاری بیشترین همکاری و تعامل را با کانون داشتند، پایان‌بخش مراسم این روز بود.

گرامیداشت هفته‌ی‌ معلم در مراکز کانون استان اردبیل

روز معلم با اجرای برنامه‌های مختلف، در مرکز فرهنگی هنری شماره‌ی یک کانون کوثر گرامی داشته شد.

به همین مناسبت روز چهارشنبه دوازدهم اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۳ در مراسمی که در مرکز برگزار شد، شخصیت بزرگوار شهید مرتضی مطهری به‌عنوان یکی از شخصیت‌های برجسته در تاریخ انقلاب اسلامی برای اعضای کانون معرفی شد و در ادامه اعضای کانون با استفاده از کاغذ رنگی گل‌های کاغذی درست کردند.

در خاتمه برای سپاس از تلاش‌های معلمانی که در امر تربیت کوشا هستند و در طرح کانون مدرسه همراه کانون بودند با اهدای لوح تقدیر از طرف مدیرکل کانون استان، تقدیر به عمل آمد.

گرامیداشت هفته‌ی‌ معلم در مراکز کانون استان اردبیل

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شهرستان نمین آیین بزرگداشت مقام معلم را با اجرای برنامه‌ها و فعالیت‌های فرهنگی، هنری و ادبی برگزار کرد.

هم‌زمان، با اولین روز از هفته گرامیداشت معلم در روز چهارشنبه ۱۲ اردیبهشت‌ماه، ویژه‌برنامه‌ای با عنوان «معلمی شغل انبیا» با حضور اعضا و دانش آموزان طرح کانون مدرسه اجرا

شد که زهرا فرج زاده، مربی مسئول مرکز یاد و خاطره شهید والامقام استاد مطهری و شهدای عزیز معلم را گرامی داشته و این روز را به تمام مربیان عزیز و معلمان تبریک گفت.

قصه‌گویی، شعرخوانی، درست کردن کارت تبریک و نوشتن متن ادبی برای معلم ازجمله برنامه‌های اجراشده در این روز بود.

گرامیداشت هفته‌ی‌ معلم در مراکز کانون استان اردبیل

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان نیر هم به مناسبت گرامیداشت هفته‌ی معلم، با حضور در مدارس، از مدیران و عوامل شرکت‌کننده در طرح کانون مدرسه با اهدای لوح، تجلیل کرد.

در همین مناسبت، در روز چهارشنبه، دوازدهم اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۳ مربی مسئول مرکز فرهنگی و هنری نیر، برای قدردانی از همکاری‌های مدیران و معلمان مدارس در اجرای طرح «کانون و مدرسه» در سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۲، با حضور در مدارس همکار و با اهدای لوح تقدیر از طرف مدیرکل کانون استان، از همراهی آن‌ها در این طرح تقدیر کرد.

مریم شکیبایی مربی مسئول مرکز نیر از اجرای فعالیت‌های فرهنگی در رده‌های درسی در نکوداشت روز معلم خبر داد که معرفی ایام و وقایع، معرفی شخصیت شهید مرتضی مطهری و همچنین معرفی کتاب سرگذشت مطهر ازجمله این فعالیت‌ها بود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =