کد خبر: 339592
تاریخ انتشار: ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۲۳:۴۵
بازدید 68
برپایی جشن روز دختر با همیاری کانون‌یاران

جشن روز دختر از جشن‌های ماندگار، زیبا و پر نشاط همراه با عطر لبخند معصومترین مخلوقات خداوند است که در مراکز فرهنگی- هنری استان همدان با حضور اعضا و مادران آنها به رسم هر ساله برگزار شد و امسال حضور کانون‌یاران در برپایی این جشن در مراکز پررنگ بود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری استان همدان، دختر یعنی یک دنیا آرامش، یعنی یک دریا احساس، یعنی بیکران محبت، یعنی ترانه زندگی و دختر یعنی غرور دلنشین یک پدر و روز تولد تو بانو جان که دختری پر احساس برای پدر بودی و کوهی از اتکا برای برادرت شمس الشموس، روز دختر نامیدند تا پدران و مادران به بهانه این روز ناز خداوند را که در دختر تجلی یافته بار دیگر خوب بنگرند و برای این رحمت الهی سجده شکر بگذارند.

و در کانون‌های مهربانی در همه جای استان همدان جشن روز دختر از جشن‌های ماندگار و زیبا و پر نشاط همراه با عطر لبخند معصومترین مخلوقات خداوند است که از پنج شنبه تا شنبه برگزار شده است.

برپایی جشن روز دختر با همیاری کانون‌یاران

مرکز فرهنگی -هنری شماره ۲ همدان

جشن فرشته‌های زمینی با حضور ۳۰ نفر  از اعضا و کانون یاران به منظور آشنایی بیشتر با سیره زندگی معصومین (ع) خصوصا فاطمه معصومه (س) برگزار شد. از ویژگی‌های اجرای این جشن، حضور پر رنگ کانون یاران و سپردن برنامه‌ها و تقسیم کار و اجرا توسط خود اعضا بود.

مبینا صالحی کانون یار فعال مرکز با آغاز قرائت قرآن و تبریک سالروز ولادت با سعادت حضرت معصومه (س) و امام رضا (ع) و تبریک روز دختر، به شرکت کنندگان خوش آمد گفت و در مورد فعالیت‌های کانون برای آنها توضیح داد و با طرح چیستان، سایر اعضا را به چالش کشاند.

در مرحله بعد کانون یار فعال عسل درویش به آموزش عروسک سازی با چوب و کاموا پرداخت و  اعضا با همراهی مادران خود به ساخت عروسک پرداختند.

در نهایت با ثبت عکس در قاب خاطرات و پذیرایی برنامه پایان یافت.

برپایی جشن روز دختر با همیاری کانون‌یاران

مرکز فرهنگی- هنری شهر مریانج

جشن روز دختر در مدرسه دخترانه شهید رجایی شهر مریانج برای ۲۰۰ نفر از دانش آموزان برگزار شد.  در این جشن که ابتدا با تلاوت آیاتی از کلام الله مجید آغاز شد در ادامه سرود ملی و مولودی خوانی در وصف حضرت معصومه(س) انجام گرفت. سپس دستبندهای کاغذی به دانش‌آموزان داده شد و آنها جملاتی در مورد روز دختر بر روی گلبرگهای دستبند نوشتند و با مسابقه طناب کشی جشن به پایان رسید.

برپایی جشن روز دختر با همیاری کانون‌یاران

مرکز فرهنگی- هنری شهر جوکار

مرکز جوکار میزبان ۱۶ دختر پیش دبستانی به همراه معلمشان بود. بعد از معرفی کانون و فعالیت‌های آن یک انیمیشن از تولیدات کانون برای آنها پخش شد. سپس یک بازی حسی حرکتی با آنها انجام شد. در پایان قصه‌گویی از کتاب کوتی کوتی صورت گرفت.

برپایی جشن روز دختر با همیاری کانون‌یاران

مرکز فرهنگی- هنری شماره ۲ ملایر

کانون شماره ۲ ملایر به مناسبت روز دختر ویژه برنامه‌ای به منظور آشنایی دانش‌آموزان با شخصیت والا و ارزشمند حضرت فاطمه معصومه برگزار نمود. این برنامه با همکاری سازمان تبلیغات اسلامی و مرکز بهداشت و پایگاه مقاومت حضرت موسی بن جعفر(ع)  انجام شد و در این برنامه معرفی وقایع، ایام، شعر خوانی و قصه گویی از زندگانی حضرت معصومه (ع)، مسابقه و اهدای جوایز به دانش اموزان همنام حضرت معصومه(ع) صورت گرفت.

برپایی جشن روز دختر با همیاری کانون‌یاران

مرکز فرهنگی- هنری شماره ۳ همدان

در آستانه روز دختر جشن تکلیف با عنوان " لبخند فرشته ها " با همکاری مدرسه دانش‌آموزان دیر آموز نیکو و والدین بچه ها و با حضور حجت السلام جواهری و  با اجرای مسابقات شاد و فرهنگی و مذهبی صورت گرفت. در این برنامه کتاب نماز فرشته توسط مربیان معرفی و روخوانی شد و از فضیلت نماز و سن تکلیف و نیز شرایط و احکام تقلید به زبان ساده برای بچه‌ها گفته شد. در آخر انمیشن شاد عروسی برای بچه‌ها پخش شد.

برپایی جشن روز دختر با همیاری کانون‌یاران

مرکز فرهنگی- هنری شماره 5 همدان

همزمان با ولادت حضرت معصومه( ع) و روز دختر مرکز ۵ همدان جشن گلدانه‌ها را برای ۳۶ عضو کانون برگزار کرد. مربی مسوول مرکز ابتدا به معرفی وقایع و دلیل نامگذاری این روز به نام روز ختر را توضیح داد و  قصه دختری از بهشت را بازگو کرد.

برپایی جشن روز دختر با همیاری کانون‌یاران

مرکز فرهنگی- هنری شهر شیرین سو

جشن دخترانه در مرکز شیرین سو به مناسبت فرا رسیدن سالروز میلاد با سعادت حضرت فاطمه معصومه(س) و روز ملی دختر  در کانون پرورش فکری مرکز شیرین‌سو  برای ۴۰ نفر از اعضا و  مادران آنها برگزار شد.  در این روز برنامه‌های فرهنگی و هنری از جمله شعر و دکلمه خوانی در مقام حضرت معصومه(س) و دختران ایرانی، نمایش فیلم، کلیپ و سخنرانی با موضوع دختران و حجاب و عفاف انها اجرا شد. گفتنی است در این برنامه مادران نیز حضور پر رنگی داشتند و در کنار دخترانشان این روز را جشن گرفتند. در پایان به مناسبت روز دختر از اعضا و دختران فعال و کتابخوان مرکز قدردانی بعمل آمد.

برپایی جشن روز دختر با همیاری کانون‌یاران

مرکز فرهنگی- هنری شهرستان اسدآباد

 به مناسبت این روز اعضا در مرکز اسدآباد عروسک درست کردند و دو عضو کانون صدف فروتنان و اسرا جهانگیری شعری را مدح دختران خواندند.

برپایی جشن روز دختر با همیاری کانون‌یاران

مرکز فرهنگی- هنری شهرستان فامنین

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شهرستان فامنین بمناسبت سالروز ولادت بانوی کرامت حضرت معصومه سلام الله علیها و روز دختر جشن باشکوهی را با حضور ۱۵۰ نفر از کودکان و نوجوانان و والدین آنها برگزار کرد.  اعضا نوجوان و فعال کانون به اجرای نمایش عروسکی (این همه تلق و ملق) پرداختند. دکلمه خوانی عضو کودک خانم فاطمه نقوی، مسابقه لباهنگ، اجرای سرود، مسابقه پانتومیم و مولودی خوانی انجام گرفت.

برپایی جشن روز دختر با همیاری کانون‌یاران

مرکز فرهنگی- هنری شهر دمق

این مرکز با حضور ۱۸ عضو کودک و نوجوان خود با اجرای برنامه‌هایی چون معرفی وقایع و ایام ، معرفی شخصیت حضرت معصومه(س)  با استناد به کتاب کاش تو را می دیدم، معرفی کتاب ماهک وپرنده ها، پخش نماهنگ بهترین دختر دنیا و مسابقه نقاشی روز دختر را جشن گرفت.

برپایی جشن روز دختر با همیاری کانون‌یاران

مرکز فرهنگی- هنری شهر فیروزان

جشن میلاد کریمه اهل بیت و روز دختر در مرکز فیروزان با حضور ۱۵ عضو کودک و نوجوان برگزار گردید. مربی با تبریک این روز به اعضا به بیان داستانهایی از امام رضا و حضرت معصومه و ورود ایشان به ایران و کرامت این خاندان پرداخته سپس دو نفر از کانون یاران قصه گویی کردند. پخش سرود روز دختر و پذیرایی و مسابقه و اهدای هدیه به همه اعضا( که بصورت اتفاقی از داخل جعبه  برمی‌داشتند) از دیگر برنامه‌های این جشن بود.

همچنین همزمان با مراسم استقبال از پرچم متبرک آستان قدس رضوی وجشن روز دختر در جوار آستان مقدس امامزاده ابراهیم روستای شیراوند بخش خزل، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان فیروزان اقدام به برپایی ایستگاه نقاشی، معرفی کانون و خدمات آن، قصه‌گویی، گفتگو با موضوع ائمه ( ع)، فلسطین و...کرد.

برپایی جشن روز دختر با همیاری کانون‌یاران

مجتمع شهید مدنی

مرکز مجتمع پذیرای دختران مرکز با مادران آنها بود. ۲۰ گروه مادر و دختر به نقاشی روی برگه‌هایی پرداختند و مربی فرهنگی، نسرین طاهری کارگاه دست سازه‌ها و ساخت دستبند و آموزش گره را برگزار کرد که در نهایت دستبندهای زیبایی را درست کردند.

همچنین در این روز  به همکاری مرکز بهداشت برای اعضا و مادران آنها در خصوص بهداشت دهان و دندان مطالب مفیدی ارائه شد.

برپایی جشن روز دختر با همیاری کانون‌یاران

مرکز فرهنگی- هنری شهرستان کبودراهنگ

این مرکز برای 36 نفر از دانش آموزان مدرسه سمیه کارگاه نقاشی به مناسبت تولد حضرت معصومه (س) با موضوع دختر را برپا کرد و سپس اعضا ناهار دورهمی خوردند و سپس با یکدیگر بازی کردند.

برپایی جشن روز دختر با همیاری کانون‌یاران

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =