مرحله استانی جشنواره هنرهای نمایشی کودک و نوجوان استان مازندران برگزیدگان خود را شناخت

مرحله استانی نوزدهمین جشنواره هنرهای نمایشی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مازندران عصر امروز به معرفی برگزیدگان به کار خود پایان داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان مازندران، نوزدهمین جشنواره هنرهای نمایشی کودک و نوجوان به صورت سراسری در حال برگزاری است که مرحله استانی آن در مازندران با معرفی ۲اثر برگزیده به کار خود پایان بخشید تا برگزیدگان در بخش کشوری به رقابت با سایر منتخبین بپردازند.

 حامد فاضلی کبریا، مدیرکل کانون پرورش فکری مازندران، با اشاره به اینکه تعداد ۳۰اثر از همه شهرستان‌ها بهدبیرخانه جشنواره استانی ارسال شد که پس از طی مراحل بازبینی تعداد ۵اثر انتخاب شد، گفت: این آثار از شهرستان‌های ساری، بهشهر، چالوس، تنکابن و رامسر در جشنواره شرکت کردند که از تعداد آثار منتخب تعداد ۲اثر برگزیده و به مرحله کشوری راه یافتند.

مرحله استانی جشنواره هنرهای نمایشی کودک و نوجوان استان مازندران برگزیدگان خود را شناخت

کانون در تلاش برای تربیت بازیگر خردمند و اخلاق مدار است

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مازندران با بیان اینکه هنر نمایش و به ویژه تئاتر یکی از اتفاقات فرهنگی هنری است، گفت: ما نیز در راستای انتقال آموزه‌های فرهنگی و تربیتی هستیم، کانون در تلاش برای تربیت بازیگر خردمند و اخلاق مدار است تا بتواند با تربیت نسل سالم فرزندان جامعه را به رشد و بالندگی برساند.

فاضلی کبریا با بیان اینکه فعالیت در کارهای هنری در فرزندان ما جسارت ایجاد می کند، گفت:کانون روحیه جمع گرایی و جسارت داشتن و حق طلبی را در فرزندان ما افزایش  می دهد وتقویت روحیه سخن‌وری، خلق کلمات بداهه و تعامل مثبت با سطح جامعه از مزایای حضور در فعالیت هنری است.

وی با اشاره به اینکه توجه به فعالیت هنری اخلاق مدار در سطح فضای مجازی ضعیف است، افزود: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان نقش خود را ایفا کرد و به اندازه توان در سوق دهی کودکان و نوجوانان به سمت کتاب و هنر تلاش می کند.

لزوم همکاری همه مسئولان برای انجام فعالیت های فرهنگی هنری

فاضلی کبریا با انتقاد از این موضوع که کانون پرورش فکری علیرغم تلاش کودکان و نوجوانان در انجام فعالیت‌های فرهنگی و هنری آن طور که باید در سطح استان و حتی در کشور پررنگ دیده نمی شود، ادامه داد: نیاز است توجه مسئولان به حوزه کودک و نوجوانان بیشتر شود چون آن‌ها آینده کشور را می‌سازند.

وی تاکید کرد:لازم است مسئولان کمک کنند چون ما در کانون به دنبال تربیت نسل سالم و پاک هستیم و مسلما با همکاری یکدیگر میزان موفقیت افزایش می‌یابد.

بر همین اساس با رای هیات داوران جشنواره از آثار نمایشی، بازیگران، کارگردانی نمایش، عروسک سازی، دکور و سایر عوامل و بخش‌های منتخب  تقدیر شد و منتخبین جشنواره نیز  تعیین شدند.

اسامی تقدیر شدگان و منتخبین جشنواره هنرهای نمایشی مازندران

 

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =