کارگاه هوش مصنوعی و هنر درمانی

اعضای نوجوان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بجنورد با هنر درمانی و روش های استفاده از هوش مصنوعی و کاربرد آن در فعالیت های فرهنگی آشنا می شوند.

به گزارش روابط عمومی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان خراسان شمالی ؛ هوش مصنوعی تکنولوژی است که به نحوی قابلیت تفکر دارد. البته این قابلیت تفکر با چیزی که ما به عنوان تفکر انسانی می‌شناسیم تا حد زیادی تفاوت دارد، اما در حقیقت سعی دارد تا از آن تقلید کند.

امروزه شاید هوش مصنوعی به آن شکلی که تصور می‌کنیم وجود نداشته باشد اما باز هم بسیاری از کارهایی که روزانه انجام می‌دهیم، مانند جستجوی اینترنت یا گشت و گذار در صفحات شبکه‌های اجتماعی و غیره، همه متاثر از هوش مصنوعی است و در حقیقت در این مواقع داریم از آن استفاده می‌کنیم.

انقدر این استفاده نا ملموس است و به آن عادت کرده ایم که در آن لحظه حس نمی‌کنیم که داریم از هوش مصنوعی استفاده می‌کنیم. دلیل اصلی آن این است که نمی‌دانیم هوش مصنوعی واقعا چیست و چه کارهایی انجام می‌دهد.

از آنجایی که آینده ازآن هوش مصنوعی خواهد بود بهتر است به جای نگران بودن در مورد هوش مصنوعی یاد بگیریم که چه کارهایی را می‌توانیم با آن انجام دهیم و اطلاعاتمان را در این زمینه بیشتر کنیم.  

بر این اساس کودکان و نوجوانان به عنوان قشری از مخاطبان استفاده کننده از فضای مجازی باید با کاربرد های علوم جدید آشنا شوند و نحوه ی استفاده از آنان را به درستی آموزش ببینند.  

در کارگاه هوش مصنوعی در مرکز شماره سه بجنورد اعضا مباحثی شامل ،هوش مصنوعی ،ربات ها در زندگی انسان ها،پیش بینی آینده، تحلیل کسب و کار با کمک ماشین ها و ... را می آموزند.

مدرس این کارگاه احمد اعتضادی کارشناس ارشد هوش مصنوعی و رباتیک است که قرار است با حضور نوجوانان تابستان سال جاری برگزار شود.

کارگاه هنر درمانی برای نوجوانان و بزرگسالان در مراکز فرهنگی هنری کانون پرورش فکری بجنورد

هنر درمانی یک روش موثر برای درمان اختلال های روحی و روانی به شمار می رود. در واقع بهره گیری از روش های هنری در راستای ارتقا سلامت روان است که  به هنر درمانی شهرت یافته است.

هنر درمانی به عنوان تامین کننده سلامت روانی و بهزیستی شناخته شده است. از سری مهم ترین تکنیک های هنر درمانی می توان به کلاژ، طراحی، نوشتن، نقاشی و مجسمه سازی اشاره کرد.

هنر درمانی شیوه ای از درمان است که فرد با ورود به دنیای هنر و خلاقیت به انجام فعالیت های دیداری و شنیداری می پردازد. در طی این روند زمینه برای درمان روحی و روانی مهیا می گردد.

این کارگاه با حضور بزرگسالان در مرکز فرهنگی شماره سه بجنورد در حال برگزاریست و مقرر شد در تابستان پیش رو برای نوجوانان نیز کارگاه هنر درمانی برگزار شود.

مدرس کارگاه هنر درمانی مالدارخواه روانشناس و  مشاور خانواده می باشد که با استفاده از آموزش  طراحی گلهای سنتی و تذهیب تلفیقی از علم و هنر را برای کنترل استرس و خشم به کار می گیرد.

علاقه مندان میتوانند جهت ثبت نام به مراکز فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بجنورد مراجعه نمایند.

 کارگاه هوش مصنوعی و هنر درمانی

 کارگاه هوش مصنوعی و هنر درمانی

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =