مرحله استانی نوزدهمین جشنواره هنرهای نمایشی کودکان و نوجوانان در اردبیل آغاز شد

مرحله استانی نوزدهمین جشنواره هنرهای نمایشی کودکان و نوجوانان استان اردبیل با رقابت هشت اثر نمایشی صبح روز شنبه ۲۲ اردیبهشت‌ماه سال ۱۴۰۳، آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون ستان اردبیل، ملیحه ملک‌زاده فرد مدیرکل کانون استان اردبیل در مراسم افتتاحیه این جشنواره گفت: در گرامیداشت میلاد باسعادت حضرت فاطمه معصومه (س) و آغاز دهه کرامت، مرحله استانی نوزدهمین جشنواره هنرهای نمایشی کودکان و نوجوانان استان اردبیل با رقابت هشت اثر نمایشی از سراسر استان برگزار می‌شود.

مرحله استانی نوزدهمین جشنواره هنرهای نمایشی کودکان و نوجوانان در اردبیل آغاز شد

وی بابیان اینکه این جشنواره طی دو روز اجرا می‌شود، اظهار داشت: با انتشار فراخوان این جشنواره در پاییز سال گذشته ۱۵ متن نمایشی به دبیرخانه ارسال شد که از این میان ۸ اثر به این مرحله از جشنواره راه یافتند.

ملک‌زاده فرد بابیان اینکه هنرهای نمایشی ضمن انتقال مفاهیم و آموزه‌های اخلاقی و تربیتی در تقویت حس اعتمادبه‌نفس، همدلی و سلامت روانی کودکان و نوجوانان تأثیر مستقیم دارد، توجه به هنرهای نمایشی در مراکز کانون و حمایت از آثار تولیدی در بخش آزاد را از سیاست‌های کانون استان عنوان کرد.

طبق جدول اعلام‌شده، نمایش صحنه‌ای «کنسرت پنج موش بامزه» به کارگردانی نرگس جعفرخانی از مرکز فرهنگی هنری کانون دولت‌آباد نمین در اولین اجرا به روی صحنه می‌رود.

مرحله استانی نوزدهمین جشنواره هنرهای نمایشی کودکان و نوجوانان در اردبیل آغاز شد

همچنین در نوبت قبل از ظهر «گل همیشه‌بهار» از مرکز شماره‌ی دو کانون اردبیل به کارگردانی یحیی یوسفی اصل و «ابر سیاه، ابر سفید» کاری از اعضای مرکز شماره پنج کانون اردبیل به کارگردانی زهرا نوروزی به اجرا پرداخته و در نوبت عصر نیز نمایش‌های «سو» به کارگردانی کیوان باقلاچی، «در حضور خاک عطشناک» به کارگردانی باب اله عزیز پور از مرکز شماره‌ی یک کانون پارس‌آباد، «کدو قلقله زن» از مرکز خلخال با کارگردانی زهرا محیطی برندق، «آدم‌برفی» با هنرنمایی اعضای مرکز شماره سه کانون اردبیل به کارگردانی سارا وطنخواه و در پایان «بره تبلت باز» کاری از لیلا فرید با بازی اعضای مرکز شماره یک کانون به روی صحنه خواهند رفت.

گفتنی است، داور فرمانی، نویسنده، کارگردان و بازیگر تئاتر و سینما، داریوش علومی نمایشنامه‌نویس و کارگردان هنرهای نمایشی و مهدیه علیقلی زاده، نویسنده و کارگردان نمایش‌های عروسکی داوری آثار در این مرحله را به عهده داشته و منیژه واحد قاضیانی از استان گیلان نیز به‌عنوان ناظر در این جشنواره حضور دارد.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =