برگزاری برنامه‌های متنوع در هفته نجوم

مراکز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان شمالی به مناسب هفته جهانی نجوم برنامه‌های متنوعی را برگزار کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان شمالی فاطمه هاشمی مربی نجوم کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان شمالی گفت : به مناسبت هفته جهانی نجوم  و با هدف ترویج علم نجوم برای عموم مردم هرساله گروه های مختلف در سراسر دنیا برنامه هایی رایگان  به این منظور برگزار می کنند.

فعالیت نجوم از جمله فعالیت‌های علمی و جذاب کانون پرورش فکری است که با هدف شناخت بهتر جهان آفرینش و کشف رازهای آسمان و اجرام آسمانی، آشنایی با خالق هستی و پرورش روحیه پرسشگری در کودکان و نوجوان برگزار می‌شود.

اعضا با حضور در این فعالیت‌ها، پی به علاقه و استعداد خود می‌برند و با کمک مربیان این علاقه و استعداد را پرورش داده و شکوفا می‌کنند.

هاشمی گفت : کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان نیز به همین مناسبت و در تاریخ های ۲۴تا ۲۹ اردیبهشت هرروز برنامه رایگان در مکان های مختلف و  برایگروه های سنی مختلف برگزار کرد .
وی افزود : رصد عمومی ماه همراه با پرسش و پاسخ نجومی، آشنایی با علم نجوم و خانه مادر منظومه شمسی همراه با قصه گویی و کاردستی، دور همی نجومی همراه با رصد آسمان، ربات های منجم با هوش و  کارگاه رد پای منجمان ایرانی در نجوم  از جمله کارگاه ها در هفته نجوم بود .
هاشمی ادامه داد : همچنین  کارگاه آموزشی معرفی صورت‌های فلکی ویژه خردسالان، شبیه‌سازی آن در مکان مختلف و همچنین معرفی اسطوره‌ها و قصه‌های مرتبط با صورت‌های فلکی برگزار شد .
برگزاری کارگاه آشنایی با منظومه شمسی ویژه کودکان و نوجوانان، قصه‌گویی علمی از دیگر فعالیت‌های کارگاه های نجوم در این هفته بود .
کارگاه ها به صورت اختصاصی  و عمومی برگزار شد .
برگزاری برنامه‌های متنوع در هفته نجوم

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =