کد خبر: 339953
تاریخ انتشار: ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۲:۵۵
بازدید 165
ای پیک راستان خبر یار ما بگو  ***  با یار آشنا سخن آشنا بگو

محسن فضلی مدیرکل اسبق : یکی از افتخارات همه کسانی که در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان حضور داشته اند در یک جمله این است که " کتاب به دست بچه‌ها دادند".

محسن فضلی از سال ۱۳۷۳ مدیریت کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان تهران را بر عهده داشته است. مدیریتی که طی بیست سال متمادی خدمات فرهنگی، هنری و ادبی خود را از طریق بیش از ۶۷ مرکز فرهنگی، هنری ثابت و پستی به کودکان و نوجوانان این استان ارائه داد.
 فضلی چند سالی است که در دوران بازنشستگی از کانون به سر می برد اما هنوز به کانون و همکاران قدیمی اش سر میزند و همچنان مهر کانون و کانونی ها را به دل دارد.

برگزاری سی و پنجمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران فرصتی شد تا روابط عمومی اداره کل کانون استان، روز دوشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ گفتگویی با مدیرکل اسبق کانون استان داشته باشد.

محسن فضلی در خصوص نقش کانون در افزایش مطالعه و ترویج کتابخوانی گفت: کانون نقش بی بدیل در تولیدات کتاب و ترویج کتابخوانی دارد که اولی به عهده انتشارات کانون و نویسندگان حوزه کودک و نوجوان مرتبط با کانون است و دومی برعهده کتابخانه ها و مربیان، که بحمدالله در بیشتر مناطق کشور، در شهر و روستا حضور دارند.

وی افزود: از گذشته نه چندان دور کانون را در هر دو حوزه تاثیر گذار می دانم و امیدوارم روند قبلی همچنان پابرجا باشد.

مدیرکل اسبق کانون استان در مورد مطالعه و کتابخوانی در جوامع کنونی شرح داد: کتاب و مطالعه یکی از شاخص های توسعه یافتگی جوامع و انسان امروزی است که به نسبت قوت و ضعف آن رشد و بلوغ فرد و جامعه سنجیده میشود، علیرغم پیشرفت حاصل شده در تولید و نشر کتاب و گسترش کتابخانه ها و رسانه‌هایی که دست اندرکار ترویج مطالعه در کشور هستند، متاسفانه باید اعتراف کنیم که با وضع مطلوب فاصله زیادی داریم و باید به عنوان یک ضرورت، تمام کسانی که در این حوزه مسئولیت دارند از ساقه تا صدر به وظایف خود عمل کنند تا تراز جامعه ما در این موضع حیاتی بهبود یابد.

ای پیک راستان خبر یار ما بگو  ***  با یار آشنا سخن آشنا بگو

فضلی در خصوص بازدید و خرید از نمایشگاه کتاب پاسخ داد: سعی کردم در این سالها درنمایشگاه کتاب حضور یابم، به هر حال آموخته ایم که با کتاب انس داشته باشیم و در حد امکان نسبت به تهیه و خرید کتاب های مورد علاقه اقدام کنم، طبعا به حوزه نشر کودک و نوجوان، مذهبی، تاریخی و خاطرات بیشتر توجه دارم.

وی در خصوص بخش ناشران کتاب کودک و نوجوان اشاره کرد :  با اطلاعاتی که دارم در زمینه تعداد ناشران، و عناوین چاپ کتاب، و گسترش صنوف این حوزه به نسبت قبل رشد داشته ایم ولی با تراز مطلوب فاصله زیادی داریم که باید با سیاست گذاری درست و اختصاص یارانه های مناسب و حمایت از ارکان اصلی نشر کتاب نسبت به جبران کمبود ها اقدام شود.

 محسن فضلی در پایان خاطر نشان کرد: یکی از افتخارات همه کسانی که در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان حضور داشته اند و بخشی از توان و عمر خود را مصروف اهداف و برنامه های آن کردند در یک جمله این است که " کتاب به دست بچه‌ها دادند" و در جهت اعتلای فرهنگی و اخلاقی کودکان و نوجوانان کوشیدند، انشاءالله مورد قبول درگاه الهی باشد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =