کد خبر: 339983
تاریخ انتشار: ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۲۱:۵۶
بازدید 39
یک روز با مربیان کانون همدان از مرکز تا دل روستا

مربیان کانون در مراکز کانون، مدارس و روستاها هر روز برنامه‌های متنوعی را در قالب طرح هما برای اعضا اجرا می‌کنند و در همه این برنامه‌ها محوریت با کتاب و کتاب‌خوانی است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری استان همدان، مربیان کانون در مراکز کانون، مدارس و روستاها هر روز برنامه‌های متنوعی را در قالب طرح هما برای اعضا اجرا می‌کنند و در همه این برنامه‌ها محوریت با کتاب و کتاب‌خوانی است.

 کتابخانه سیار روستایی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان فامنین

مربی کتابخانه سیار روستایی همزمان با "دهه کرامت" با همکاری "اداره حفظ محیط زیست" این شهرستان برنامه‌ایی مشترک را در باغات گردو و با حضور ۸۰ نفر از دانش آموزان مدارس  "حافظ"روستای  قلعه جوق و "مسلم ابن عقیل" روستای طمعچی برگزار کرد.
در ابتدا رئیس اداره محیط زیست شهرستان فامنین در مورد محیط زیست و لزوم حفظ و مراقبت از گونه‌های گیاهی و جانوری برای دانش آموزان مطالبی را گفت و سپس "مولودی خوانی" اجرا شد. در ادامه احمد عسگری مربی سیار روستایی کانون برنامه‌هایی چون شعرخوانی،عروسک گردانی و مسابقه را برای کودکان و نوجوانان اجرا کرد. در  پایان از دانش آموزان منتخب مسابقات نقاشی و انشاء نویسی در مورد محیط زیست تقدیر شد.

یک روز با مربیان کانون همدان از مرکز تا دل روستا

کتابخانه سیار روستایی شهرستان ملایر

مربی سیار روستایی ملایر در جشن تکلیف دبستان روستای زنگنه پایین این شهرستان شرکت کرد. محسن کریمی، مربی سیار روستایی، به وسیله طرح ترکیبی نمایش خلاق و بحث آزاد سن نه سالگی را سن وظیفه شناسی معرفی کرد. در طرح نمایش خلاق یک انسان بی تفاوت در مقابل مسایل اجتماعی و محیط پیرامونش در شرایطی که به راحتی می توانست تاثیرگذار باشد با بی‌تفاوتی خود سبب می‌شد که دیگران از وجود او نفعی نبرند و مصداق‌های این بی‌تفاوتی در انیمیشن آقای بی‌تفاوت گرفته شده بود. 
در ادامه حجت الاسلام یعقوبی با تاکید بر این که کودک باید کودکی کند، سن نه سالگی را برای دختران سن بندگی معرفی کرد و از آنها خواست از امروز به انجام واجبات دینی توجه بسیار بیشتری داشته باشند.
در آخر سوگند نامه جشن تکلیف توسط دانش آموزان قرائت گردید.

یک روز با مربیان کانون همدان از مرکز تا دل روستا

مرکز فرهنگی- هنری شهرستان کبودراهنگ

کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان  کبودراهنگ و اداره ارشاد شهرستان برنامه اجتماع عظیم دختران حاج قاسم را برگزار کردند. کانون در این برنامه با برپایی غرفه نقاشی، مسابقه نقاشی با موضوع حجاب و حاج قاسم را برگزار کرد که 60  نفر از کودکان در مسابقه نقاشی شرکت کردند. درآخر از تمامی شرکت کنندگان تجلیل به عمل آمد.

یک روز با مربیان کانون همدان از مرکز تا دل روستا

مرکز فرهنگی- هنری شهر شیرین سو

مربی مسئول این مرکز  با رئیس آموزش و پرورش منطقه و فرمانده سپاه خواهران حضرت زینب(س)  جلسه مشترک برگزار کرد که در این جلسه در مورد نیازمندی های کودکان و نوجوانان و چگونگی پر کردن اوقات فراغت آنان بحث و گفت و گو کردند.

در این دیدارها به کم برخوردار بودن منطقه و نیاز به حمایت و توجه بیشتر  اشاره شد و قرار شد برای پیشبرد برنامه‌ها نهادها با یکدیگر همفکر ی و هم افزایی داشته باشند و مربی مسئول مرکز به ارتقا و رشد فرهنگ کتابخوانی، معرفی کلاس‌های تابستانی کانون، برگزاری  اردوهای علمی، معرفی دانش آموزان مستعد جهت شرکت در طرح استانی سیمرغ و طرح ملی قاف تاکید کرد.

یک روز با مربیان کانون همدان از مرکز تا دل روستا

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =