کد خبر: 340065
تاریخ انتشار: ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۰۸:۱۷
کانون بازوی فرهنگی وزارت آموزش و پرورش است

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش در بازدید از غرفه کانون، این مرکز را بازوی فرهنگی آموزش و پرورش دانست و افزود: هدف ما و کانون، یکی است. هر دو می‌خواهیم توجه ویژه به کودکان داشته باشیم. به عبارتی کانون، رقیب ما نیست بلکه بازوی فرهنگی ماست.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، حجت‌الاسلام محمدحسین پورثانی در بازدید از غرفه کانون در سی‌وپنجمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران به ضرورت پرداختن به نوجوانان اشاره و بیان کرد: در این دوره از نمایشگاه، حضور نوجوانان بسیار چشمگیر است و این نشان می‌دهد که نوجوان‌های ما عاشق کتاب هستند؛ پس ما وظیفه داریم زمینه دست‌یابی آنها به کتاب را فراهم کنیم.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش در پاسخ به این‌که چه شرایطی برای تجهیز کتابخانه‌های مدارس با کتاب‌های خواندنی در نظر گرفته شده گفت: سال گذشته یک واحد مشاوره کتاب با نام «مُشک» در انتشارات منادی تربیت که از زیرمجموعه‌های معاونت پرورشی است شکل گرفت تا به کار کارشناسی در زمینه انتخاب کتاب و تجهیز کتاب‌خانه‌ها بپردازد.

کانون بازوی فرهنگی وزارت آموزش و پرورش ماست

حجت‌الاسلام پورثانی به این‌که معاونت پژوهشی آموزش و پرورش برآن است تا کتاب با محتوای مناسب تهیه کند و در اختیار مدرسه‌ها بگذارد، اشاره و افزود: سال‌های گذشته، فقط از انتشارات کانون، مدرسه و منادی تربیت کتاب تهیه می‌کردیم حالا بنا را بر محتوا گذاشته‌ایم و می‌کوشیم، هر کتابی که محتوای آن با اهداف سند تحول بنیادین همسو باشد را تهیه کنیم. به همین‌خاطر در حال انجام یک کار ویژه در اداره کل فرهنگی هستیم که کارشناسی کتاب است و افراد متخصص که ذهن و زبان کودک و نوجوان را می‌شناسند، محتوای کتاب‌ها را بررسی می‌کنند.

معاون وزیر آموزش و پرورش در پاسخ به این انتقاد که آموزش و پرورش، از سال‌ها پیش تاکنون جشنواره «کتاب برتر» را  برگزار می‌کند، بدون آن‌که آثار برتر این جشنواره را خریداری کند، گفت: حالا سیاست‌ها تغییر کرده و تلاش ما بر این است تا کتاب‌های برگزیده هر جشنواره را خریداری و برای تجهیز مدارس از آن استفاده کنیم.

کانون بازوی فرهنگی وزارت آموزش و پرورش ماست

حجت‌الاسلام پورثانی، کانون را بازوی فرهنگی آموزش و پرورش دانست و افزود: روزگاری هدف کانون، کودک و هدف ما دانش‌آموز بود. اما این سال‌ها با اضافه شدن کودکستان‌ها به بدنه آموزش و پرورش، هدف ما و کانون یکی شده و قرار است هر دو توجه ویژه به کودکان داشته باشیم. به عبارتی کانون، رقیب آموزش و پرورش نیست بلکه بازوی فرهنگی ماست.

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در سی‌وپنجمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در سالن‌های ناشران کودک و نوجوان، ناشران عمومی، ناشران آموزشی (ویژه کانون زبان) و بخش مجازی نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران به نشانی https://book.icfi.ir/  حضور دارد.

سی‌وپنجمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران ۱۹ تا ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ در مصلی امام خمینی(ره) تهران برگزار می‌شود.

journalistزهره نیلی

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =