کد خبر: 340131
تاریخ انتشار: ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۰۷:۴۳
بازدید 32
از برگزاری صبحانه سالم تا بازدید از موزه حمام حاج آقا تراب

مراکز فرهنگی هنری همدان با آغاز هفته ملی جمعیت با همکاری مادران اعضای خود اقدام به برگزاری اردوهای مادر و فرزندی با محوریت جوانی و شادابی جمعیت کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری استان همدان، با آغاز هفته ملی جمعیت از 29 اردیبهشت تا 4 خرداد در سال جاری مراکز فرهنگی- هنری استان همدان برنامه‌های متنوعی را باهمکاری والدین در راستای اهداف هفته ملی جمعیت برگزار می‌کنند.

مجتمع شهید مدنی کانون

این مجمتع با همکاری مادران اعضای خود اقدام به برگزاری اردوی یک روزه مادر و فرزندی و صبحانه سالم با محوریت جوانی و شادابی جمعیت کرد.

در این اردوی یک روز که در حیاط مجتمع برگزار شد 30 نفر از مادارن با فرزندان خود حضور داشتند که مادران به کمک فرزندان خود صبحانه‌هایی ساده و سالم را درست کرده بودند. مادران سفره‌های رنگین خود را انداخته و در کنار هم صبحانه خوردند. در این میان مربی مسئول مرکز در مورد جوانی و وجود نشاط و شادابی در میان خانواده و اهمیت آن با مادران گفت و گو کرد. 

زهرا باقرپور گفت: نیروی انسانی یکی از عوامل مهم اقتدار  کشورها است و در کنار آن رشد اقتصادی و اجتماعی هم با وجود جمعیتی پویا و جوان اتفاق می‌افتد.

وی ادامه داد: لازمه حرکت به سمت توسعه همه جانبه، نیازمند توسعه و ارتقاء سرمایه انسانی است و شما مادران نقش مهم و کلیدی در این امر مهم دارید.

در این اردوی مادر و فرزندی از مادرانی که دو قلو داشتند تقدیر شد و در ادامه کلیپ مهر خواهر برادری به صورت همخوانی توسط اعضا خوانده شد.
دراین برنامه ۳۰ نفرشرکت کردند.

از برگزاری صبحانه سالم تا بازدید از موزه حمام حاج آقا تراب

مرکز فرهنگی- هنری شهرستان اسدآباد

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شهرستان اسدآباد با همکاری مرکز بهداشت به مناسبت هفته ملی جمعیت و  "جوانی جمعیت " برنامه پیاده روی را با مادران و اعضای خود برگزار کرد. این برنامه از جاده سلامت تا گلزار شهدا همراه با اهدا گل و قرائت فاتحه به مقام شهدای گمنام اجرا شد. در ضمن اعضا با موضوع "خواهر برادر دوست داشتنی من" نقاشی کشیده وسپس از خانواده سه فرزندی تقدیر و جوایزی اهدا شد. پذیرایی و اهدای هدیه به اعضا شرکت‌کننده به مناسبت دهه کرامت از دیگر فعالیت‌های این برنامه بود.

از برگزاری صبحانه سالم تا بازدید از موزه حمام حاج آقا تراب

مرکز فرهنگی- هنری شماره یک شهرستان نهاوند

این مرکز با آغاز هفته ملی جمعیت و روز جهانی موزه و میراث فرهنگی اردوی بازدید از موزه حمام حاج آقا تراب نهاوند را با مادران و اعضای خود برگزار کرد.

در این اردو مربی مسئول مرکز در خصوص جوانی جمعیت و ارتباط آن با اقتدار کشور در تمامی عرصه‌ها با مادران گفت و گو کرد. 

گفتنی است حمام حاج آقا تراب (حمام دو قلو) مربوط به دوره قاجار است که در سال ۱۲۳۰ به سبک دوران صفویه ودر محله علی‌آباد ـ کوچه حاج آقا تراب بنا شده است و این اثر در تاریخ ۶ دی ۱۳۵۵ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

از برگزاری صبحانه سالم تا بازدید از موزه حمام حاج آقا تراب

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =