کد خبر: 340326
تاریخ انتشار: ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۰:۳۴
بازدید 63
برنامه "نشست با مادران" در مرکز شیرین‌سو برگزار شد

برنامه "نشست با مادران" و "کارگاه نقاشی" همزمان با هفته ملی جمعیت در مرکز فرهنگی- هنری شیرین سو با شعار " سهم من در جوانی ایران "در مرکز فرهنگی- هنری شیرین سو برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون استان همدان، برنامه "نشست با مادران" و "کارگاه نقاشی" همزمان با هفته ملی جمعیت در مرکز فرهنگی- هنری شیرین سو با شعار " سهم من در جوانی ایران "در مرکز فرهنگی- هنری شیرین سو به منظور گرامیداشت هفته جمعیت برای کودکان، نوجوانان و والدین آنها برگزار شد.

برنامه "نشست با مادران" در مرکز شیرین‌سو برگزار شد

برنامه "نشست با مادران" و اعضا در قالب طرح یاریگران زندگی برای ۵۰ نفر از خانواده‌ها و هم چنین برگزاری کارگاه نقاشی با موضوع خانواده  دوست داشتنی من برای ۲۷ نفر از دانش‌آموزان پایه چهارم دبستان شهید چهره‌دوست در قالب طرح ملی کانون مدرسه از جمله این برنامه‌ها بود.

در این برنامه مدیر سازمان بهزیستی با مادران و اعضا در مورد آسیب‌های تک فرزندی و مزایای چند فرزندی و داشتن خواهر و برادر داشتن صحبت کرد و گفت: تک فرزندی می‌تواند مشکلات زیادی را هم برای والدین و هم فرزند ایجاد کند و ابعاد مختلف زندگی آنان را تحت تاثیر قرار دهد.

برنامه "نشست با مادران" در مرکز شیرین‌سو برگزار شد

نوری با بیان این مطلب که  در گذشته‌های فرهنگ ما اصلا چیزی به عنوان تک فرزندی مرسوم نبوده و هر خانواده‌ای بیش از دو یا سه فرزند داشته است، افزود:  امروزه با تغییر شکل زندگی، تک فرزندی افزایش یافته و والدین اطلاع و آگاهی لازم از آسیب‌های نداشتن خواهر و برادر برای فرزندان خود را ندارند.

برنامه "نشست با مادران" در مرکز شیرین‌سو برگزار شد

وی با اشاره به مشکلات تک فرزندی خاطرنشان کرد: معایب خواهر و برادر نداشتن یا تک فرزند بودن بسیار آسیب زننده است. اگر سطح سلامت روان یا استرس و اضطراب بچه‌های تک فرزند را با بچه‌هایی که خواهر و برادر دارند مقایسه کنیم می بینیم که فرزندان بدون خواهر و برادر اضطراب و و فشار بیشتری راتحمل می‌کنند.

در پایان این نشست بازی‌ها و گفتگوهایی با اعضایی که خواهر و برادر کوچکتر از خود دارند برای تعامل و ارتباط مهارتی بهتر انجام شد.

برنامه "نشست با مادران" در مرکز شیرین‌سو برگزار شد

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =