تابستانی پررونق در مراکز فرهنگی و هنری کانون استان قزوین

در استقبال از فصل تابستان مدیرکل کانون استان قزوین از برنامه ریزی برای تابستانی پررونق در مراکز فرهنگی و هنری این مجموعه خبر داد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی اداره کل کانون استان قزوین در آستانه فصل تابستان مدیرکل کانون استان قزوین به تشریح و تبیین اولویت‌ها و برنامه‌های کانون در راستای پربارسازی اوقات فراغت مخاطبان کانون پرداخت.

سیدعلی اکبر موسوی مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان قزوین با بیان این‌که 16 مرکز فرهنگی و هنری ثابت، 4 مرکز سیار روستایی و شهری و یک کتابخانه پستی در سراسر استان خدمات‌رسانی فرهنگی، هنری و ادبی می‌کنند، ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی و انس با کتاب را از اصلی‌ترین اهداف کانون برشمرد.

وی با اشاره به شعار ملی فعالیت‌های تابستانی کانون «تابستونتو بساز» ساماندهی و ثمربخشی اوقات فراغت را از دغدغه ‌های اصلی مجموعه کانون دانست.

وی با اشاره به تدوین نظام‌نامه جامع و ملی تابستان در کانون، اوقات فراغت را از محورهای اصلی تمرکز و فعالیت کانون برشمرد که براساس شناسایی ذوق و استعدادهای مخاطبان و بنابر مقتضیات موجود از جمله آسیب‌های فضای مجازی، در سال جاری به صورت گسترده و فراگیر مدنظر قرار گرفته است.

وی کانون را پایه‌گذار آینده ای روشن و پویا برای کودکان و نوجوانان دانست که با بهره‌گیری از مربیان توانمند و کارآزموده با پربارسازی اوقات فراغت در راستای بالندگی اندیشه، تفکر و هنر و مهارت افزایی مخاطبان خود گام برمی‌دارد.

وی با اشاره به سیاست‌های سه گانه کانون در سال ۱۴۰۳ از جمله مخاطب محوری به معنای افزایش دایره مخاطبان، نوجوان‌محوری و مرکز محوری، بر تلاش کانون استان قزوین برخورداری هرچی بیشتر و بهتر جامعه هدف در سراسر استان تاکید کرد که با حمایت و همراهی مسئولان و رسانه‌ها محقق می‌شود.

موسوی شکوفایی استعدادهای کودکان و نوجوانان براساس ارزش‌ها و نظام  تعلیم و تربیت اسلامی، پربارسازی اوقات فراغت کودکان و نوجوانان با طراحی و اجرای برنامه‌های خلاق با رویکرد تربیتی و خانواده‌محوری، جذب و پایدارسازی اعضا به‌ویژه نوجوانان، افزایش دایره مخاطبان، مداخله، دستیابی به چرخه موثر تربیتی و پرورش فکری با ارایه بسته‌های فرهنگی و تربیتی و خروج از کلاس‌ها و کارگاه‌های تک بعدی و بهره‌مندی از ظرفیت گروه‌های جهادی فعال در حوزه‌ی عدالت آموزشی و بهره  آموزشی برابر را از دیگر موارد موردپیگیری کانون برشمرد.

ثبت نام در کتابخانه‌های کانون استان با برخورداری از فعالیت‌های متنوع رایگان در کنار امانت کتاب، انجام فعالیت‌های شصت‌گانه فرهنگی، هنری، ادبی و علمی، برگزاری کارگاه‌های تخصصی (بنا بر شرایط مراکز فرهنگی و هنری) از جمله کارگاه‌های مهارت‌ورزی، پویانمایی، کودک خلاق، شاهنامه خوانی، فتوکلاژ، عروسک سازی ملل، ریتم و گیم، کودک خلاق، اسکرچ، گلدوزی و پته، فلسفه برای کودک، فن بیان، نقاشی خط، بازی و شادی و شطرنج، توسعه و ترویج علم و فن‌آوری از جمله کارگاه های روباتیک و برنامه نویسی روباتیک، فعالیت مستمر و متنوع خانه نجوم و خانه نمایش کانون، برگزاری پویش‌های فصل گرم کتاب و پیک امید، راه‌اندازی آموزش خبرنگاری و روزنامه‌نگاری، فعالیت‌های ادبی مستمر از جمله باشگاه قاف، طراحی بسته‌های ویژه متشکل از فعالیت‌های مختلف، کارگاه و کلاس، برگزاری رویدادهای مناسبتی، طراحی و اجرای مسابقه، جشنواره و مهرواره بر اساس جغرافیای هدف، برگزاری اردوهای فرهنگی و تربیتی، طراحی حرکت‌های اجتماعی و کنشگری‌های نوین در عرصه اجتماعی، مشارکت حداکثری در مناسبت‌های ویژه انتخابات، محرم و اربعین و... از جمله مواردی بود که مدیرکل کانون استان قزوین ازآنها به عنوان برنامه‌های در پیش روی کانون استان قزوین نام برد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =