برپایی بیش از ۵۰ عنوان برنامه در هفته دفاع مقدس

مدیرکل کانون پرورش فکری مازندران و رییس کارگروه کودک ونوجوان گرامی‌داشت مناسبت های دفاع مقدس استان از برپایی بیش از ۵۰ عنوان برنامه هفته دفاع مقدس در حوزه کودک و نوجوان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان مازندران، جلسه کارگروه کودک ونوجوان گرامی‌داشت مناسبت های دفاع مقدس و مقاومت استان به ریاست  حامد فاضلی، مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان استان و با حضور نمایندگانی از: صدا و سیما، آموزش و پرورش، بهزیستی، سازمان تبلیغات، سازمان دانش آموزی، هلال احمر و کمیته امداد در این اداره کل برگزار شد.

حامد فاضلی با مهم خواندن ارزش‌های دفاع مقدس و آشنایی نسل امروز با دستاوردهای آن از نقش مهم این کارگروه، از شکاف میان نسلی سخن گفت و افزود: تاریخ هر مملکتی به دستان کودکان و نوجوانان آن مملکت رقم می خورد.

وی با تاکید بر  اهمیت کار و وظیفه این کارگروه به نسبت به سایر کارگروه‌ها، بر برنامه ریزی و انجام فعالیت‌های مهم و کارشناسی شده در حوزه ایثار و شهادت و آشنایی کودکان و نوجوانان با فرهنگی دفاع مقدس تاکید کرد و خواستار ورود وحضور موثر اعضای حاضر شد.

در ادامه سایر اعضا به بیان نظرها و برنامه‌های تخصصی سازمان خود پرداختند و بر اساس آن مصوبات جلسه کارگروه کودک و نوجوان گرامی‌داشت مناسبت های دفاع مقدس و مقاومت استان تعیین شد.

براین اساس، دعوت از کارشناسان حوزه کودک و نوجوان و ... در بحث روایت‌گری مقاومت- برنامه های اختصاصی به مناسبت هفته دفاع مقدس در صداوسیمای استان و تولید مستند، فیلم درحوزه دفاع مقدس و مقاومت ویژه مخاطبان کودک ونوجوان-  معرفی شخصیت شهدا در شبکه‌های مجازی - برگزاری مسابقات کتاب‌خوانی کتاب‌های حوزه دفاع مقدس و مقاومت در مدارس و پایگاه های اوقات فراغت استان-  برگزاری نمایشگاه کتاب‌های دفاع مقدس در طول هفته دفاع مقدس - برگزاری کارگاه آموزشی ادبیات پایداری و تجلیل از نویسندگان و پژوهشگران ویژه مخاطبان کودک ونوجوان حوزه دفاع مقدس از جمله این مصوبات هستند.

 گفتنی است: برپایی پویش‌های تخصصی- مسابقه‌های فرهنگی هنری- تجلیل از پژوهشگران فعال در حوزه دفاع مقدس - برگزاری آئین رونمایی از کتاب های تازه چاپ شده حوزه دفاع مقدس ویژه مخاطبان کودک ونوجوان - تولید تئاتر خیابانی برای مخاطب کودک ونوجوان در حوزه دفاع مقدس- تولید موشن گرافی در حوزه دفاع مقدس برای مخاطب کودک ونوجوان- تهیه بازی های رایانه ای با موضوع معرفی قهرمانان ملی و استانی - معرفی شخصیت شهدای استان به کودکان و نوجوانان و  تجلیل از فرزندان کودک ونوجوان شهدای سلامت استان - برگزاری مهرواره شعر سرایی شعرای آئینی استان -برگزاری مسابقات کتاب‌خوانی و  برگزاری کارگاه نقد و بررسی کتاب برخی دیگر از برنامه های محوزی این کارگروه هستند.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =