اردوی همیاران محیط زیست  به موزه حیات وحش اداره کل حفاظت محیط زیست استان هرمزگان

در پایان کارگاه‌های زیست محیطی مرکز تخصصی علوم همیاران محیط،زیست این مرکز به اردوی موزه حیات وحش اداره کل حفاظت محیط زیست استان هرمزگان رفتند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان هرمزگان؛ در پایان کارگاه‌های زیست محیطی مرکز تخصصی علوم؛ همیاران محیط زیست به اردوی موزه حیات وحش اداره کل حفاظت محیط زیست استان هرمزگان رفتند. این اردو با حضور ۳۰ نفر از اعضای نوخوان و نونهال(۷تا ۱۱سال)مجتمع آفرینش برگزار شد.

به گفته فاطمه غفاری سروستانی مسئول مجتمع آفرینش این اردوی علمی با هدف فرهنگ‌سازی حفاظت از محیط‌زیست در بین کودکان برگزار شد. غفاری افزود: اعضا در این موزه با گونه‌های جانوری، گیاهی، سنگ و فسیل آشنا شدند. مسئول مجتمع آفرینش با اشاره به اینکه این اعضا در خردادماه سال جاری آموزش‌های زیست محیطی آبزیان و پرندگان را در مرکز تخصصی علوم مجتمع آفرینش دریافت کرده‌اند افزود: در واقع این اردو با هدف تکمیل آموخته‌های قبلی و افزایش آگاهی‌های آنان نسبت به محیط زیست پیرامونشان صورت پذیرفت.

رابط علمی افزود: این موزه در دو طبقه به مساحت ۱۸۵ مترمربع بوده و ۸۳ گونه جانوری اعم از پستاندار و پرنده، چهارگونه انواع ماهی و انواع اسفنج‌ها، مرجان، خارتنان و انواع صدف‌ها و یک اسکلت نهنگ به نمایش گذاشته است. وی ادامه داد: این موزه‌ دارای ۱۰ دیوراما و ۱۲مینی دیوراما _ ماکت‌های سه بعدی در محفظه‌های شیشه‌ای _ بوده. غفاری گفت: در دیوراماها به معرفی مناطق حفاظت شده گنو، حرا، جزایر فارور، پناهگاه حیات وحش شیدور، اثر طبیعی ملی خرسین، دشت طارم طاشکوئیه، اکوسیستم تالابی ساحل دریا، سواحل مرجانی، زیستگاه خرس سیاه آسیایی و سازه زمین‌شناسی دودکش جن و در مینی دیوراماها انواع پرندگان خشکزی استان پرداخته شده است.

مسئول مجتمع آفرینش اظهار داشت یکی از قسمت های مهیج این بازدید دیدن تاکسیدرمی خرس سیاه آسیایی گونه در معرض خطر و نماد استان هرمزگان بود. در این بازدید نعیم اسدی معاون فرهنگی و اجرایی و پرویز امینی نویسنده کودک و نوجوان و مدرس سواد علمی نیز حضور داشت.

شایان ذکر است در خردادماه سال جاری دو کارگاه آبزیان و پرندگان طی ۸ جلسه با حضور ۳۰ عضو برگزار شد. گفتنی است سه کارگاه خزندگان، منقرض شدگان و همیار محیط زیست ویژه تیرماه با حضور علی کریمی محیط‌بان اداره کل حفاظت محیط زیست استان و مدرس خانه محیط زیست مجتمع آفرینش برگزار می ‌گردد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =