آموزش ساخت عروسک در «مهمانی مهر و نیایش»کانون

کودکان و نوجوانان در ویژه برنامه‌ی «مهمانی مهر و نیایش» کانون پرورش فکری با نحوه‌ی ساخت عروسک آشنا می‌شوند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، این کارگاه عروسک‌سازی با هدف آشنایی کودکان و نوجوانان با شیوه‌ تهیه‌ عروسک‌های خلاق به مناسبت ماه مبارک رمضان برگزار می‌شود.
مربی هنری مرکز 33 کانون تهران در باره فعالیت این کارگاه توضیح داد: کودکان و نوجوانان با وسایل ساده‌ای چون چسب، قیچی، پارچه، توپ تخم مرغی، مقوا، کاموا و... اقدام به ساخت عروسک می‌کنند.
مژده زکریاپور در ادامه خاطرنشان کرد: بچه‌ها بعد از ساخت عروسک‌های پارچه‌ای، انگشتی و اسفنجی با همراهی مربی خود با نحوه‌ی تهیه عروسک دستکشی هم آشنا می‌شوند.
این مربی هنری با اشاره به این‌که در این کارگاه آموزشی دو نوع عروسک ساده و پیشرفته ساخته می‌شود، گفت: کودکان و نوجوانان از عروسک‌های ساده مانند «میله‌ای» و «انگشتی» برای بازی با والدین و دوستان خود استفاده می‌کنند و از طرفی والدین و مربیان می‌توانند از عروسک‌های پیشرفته هم‌چون «دستکشی» و «فک زن» در آموزش آن‌ها بهره ببرند.
وی معتقد است بچه‌ها از دوران کودکی بعد از شناخت والدین خود اولین چیزی که با آن ارتباط برقرار می‌کنند و هم‌زبان می‌شوند عروسک است چرا که آن‌ها زبانی خلاقانه دارند و به راحتی وارد دنیای کودکان می‌شوند و آن‌ها را به یک جهان فانتزی می‌برند بنابراین عروسک‌ها هم‌چون یک دوست خوب تاثیر فراوانی بر این دنیای آماده‌ی یادگیری می‌گذارند.
این مربی کانون در ادامه افزود: از عروسک‌ها می‌توان برای آموزش مستقیم و غیرمستقیم آموزه‌های دینی، قصه‌های قرآنی و آشنایی با مسایل مذهبی نیز استفاده کرد.
او هم‌چنین یادآور شد: کودکان و نوجوانانی که با ساخت عروسک و نمایش عروسکی آشنایی دارند خیلی راحت‌تر با این عروسک‌ها ارتباط می‌گیرند و حتی می‌توانند خودشان تولیدکننده‌ی نمایش عروسکی برای والدین و دوستان خود باشند.
مرکز آفرینش‌های فرهنگی‌هنری کانون واقع در خیابان حجاب تهران با برپایی کارگاه‌های متنوع فرهنگی، هنری  و ادبی ویژه‌ی کودکان و نوجوانان مانند قصه‌گویی، اریگامی، خوش‌نویسی، توسعه ترویج کتابخوانی، سفال و... روزهای 26 خرداد تا 4 تیر 1395 (9 تا 18 رمضان) از ساعت 19 تا 23 پذیرای کودکان، نوجوانان و خانواده‌ها است.