کد خبر: 283016
تاریخ انتشار: ۱۰ آبان ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۲
بازدید 961
۱۰۳ اثر به دبیرخانه بیست یکمین جشنواره قصه گویی کرمان ارسال شد

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کرمان از ارسال ۱۰۳ اثر به دبیرخانه بیست یکمین جشنواره قصه گویی کرمان خبرداد و گفت: کرمان میزبان بیست و یکمین جشنواره منطقه ای قصه گویی است.  

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون کرمان؛ محسن روحی در سومین کارگروه جشنواره استانی و منطقه ای که با حضور مسئولین کمیته ها ی این جشنواره در اداره کل برگزار شد افزود: مرحله استانی بیست و یکمین دوره جشنواره بین‌المللی قصه ‌گویی با اهداف تربیتی کانون در ۲۰و ۲۱ آبان ماه جاری در کرمان برگزار می شود.

وی با بیان اینکه قصه گویی پیشینه تاریخی بزرگی دارد گفت: استان کرمان از ۲ سال گذشته نماینده و رتبه های خوبی را در جشنواره بین المللی قصه گویی داشته و امسال بر روی توسعه و ترویج قصه گویی تاکید شده تا مشارکت مردم را در این مهم داشته باشیم.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کرمان شعار بیست و یکمین جشنواره قصه گویی در سال جاری را 'خوب زندگی کردن' عنوان کرد و گفت: این جشنواره در بخش های تخصصی (قصه گویی کلاسیک و خلاق)، علمی (مقالات) و عمومی (فیلم های ۹۰ ثانیه ای) برگزار می شود.

 روحی از ارسال ۱۰۳ اثر به دبیرخانه جشنواره قصه گویی در مرحله استانی در کرمان خبرداد و گفت: این تعداد شامل ۷۰ اثر در بخش زنان و مردان، ۳۰اثر در بخش کودک و نوجوان و سه اثر در بخش پدربزرگ و مادربزرگ ها به دبیرخانه این جشنواره ارسال شده است.

وی با بیان اینکه استان کرمان به عنوان میزبان  منطقه ای بیست یکمین جشنواره قصه گویی انتخاب شده است تصریح کرد: جشنواره منطقه ای در۶و ۷آذرماه سالجاری برگزار می شود.  

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کرمان با بیان اینکه قصه، کودکان و نوجوانان را با فرهنگ غنی کتابخوانی پیوند می دهد افزود: بسیاری از نکات تربیتی و غیره را خداوند به صورت قصه برای بشر بیان کرده است.

روحی تصریح کرد: قصه از نظر آموزشی نیز نقش بسزایی دارد و به طور کلی قصه یک مهارت است و اثرات مثبتی را در رشد فکری و روانی کودکان دارد.

روحی افزود: قصه گویی ترویج کتابخوانی است زیرا بسیاری از قصه ها پیوست به حوزه کتاب و کتابخوانی دارد.

وی ادامه داد: قصه گویی موجب گسترش دایره لغات، آشنایی کودکان با آوا و کلمات و آموزش ادبیات فارسی می شود و قصه می تواند بسیاری از مهارت های زندگی را نیز به کودکان آموزش دهد.

روحی تاکید کرد: قصه می تواند به کودکان و نوجوانان مهارت خوب دیدن و خوب شنیدن را آموزش دهد.

در این کارگروه نیز اعضای کمیته ها مشخص شد .

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =