کد خبر: 283921
تاریخ انتشار: ۵ آذر ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۹
فراخوان مقاله سمپوزیوم ۲۰۱۹ براتیسلاوا منتشر شد

علاقه‌مندان به حضور در بیست و هفتمین دوره سمپوزیوم بین‌المللی براتیسلاوا که در حاشیه‌ی دوسالانه‌ی تصویرگری برگزار می‌شود، می‌توانند تا ۱۵ دی چکیده مقاله‌های خود را به امور بین‌الملل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ارسال کنند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، شورای کتاب کودک، انجمن تصویرگران ایران و کانون این فراخوان را به صورت مشترک منتشر و از علاقه‌مندان دعوت کرده‌اند که مقاله‌های خود را با موضوع Cult of the original illustration in the world of digital technology (مکتب تصویرگری اوریجینال در جهان دیجیتال) عنوان بیست و هفتمین سمپوزیوم تدوین کنند.

بر اساس این گزارش، این سمپوزیوم هر دو سال یک‌بار در حاشیه‌ی دوسالانه تصویرگری براتیسلاوا در شهر براتیسلاوا، پایتخت کشور اسلواکی، برگزار می‌شود و پژوهش‌گران به ارائه‌ی مقاله با موضوع اعلام‌ شده در آن سال می‌پردازند.

در سال آینده، این رویداد در روزهای ۲۸ و ۲۹ شهریور ۱۳۹۸ (۱۹ و ۲۰ سپتامبر ۲۰۱۹) در محل سالن اجتماعات هتل تاترا در شهر براتیسلاوا برگزار خواهد شد.

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، شورای کتاب کودک و انجمن تصویرگران ایران از علاقه‌مندان به این موضوع دعوت کرده‌اند که چکیده تمام‌نمای مقاله خود، بین ۵۰۰ تا ۸۰۰ کلمه، شامل هدف، سوال پژوهش، روش، یافته‌ها و نتیجه‌گیری، را به زبان فارسی و انگلیسی حداکثر تا روز ۱۵ دی ۹۷ ارائه دهند.

قرار است پس از بررسی چکیده‌ مقاله‌ها از سوی هیئت ‌داوران، فرد منتخب به دوسالانه‌ی تصویرگری براتیسلاوا معرفی شود.

بر همین اساس مقاله‌ی منتخب پس از تدوین تا روز ۹ خرداد ۱۳۹۸ (۳۰ آوریل ۲۰۱۹) باید در اختیار امور بین‌الملل کانون قرار گرفته و به این سمپوزیوم ارسال شود.

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان هزینه‌های سفر و نهاد برگزار کننده، هزینه‌های اقامت سخنران را برای شرکت در این رویداد فرهنگی به عهده خواهند گرفت.

در همین حال ارائه رزومه فعالیت در حوزه کتاب کودک و تصویرگری، ارائه کارت معافیت یا پایان خدمت سربازی (برای آقایان) و تسلط کامل به زبان انگلیسی برای داوطلبان الزامی است.

نمایشگاه بین‌المللی تصویرگری براتیسلاوا BIB هر دو سال یک‌بار در شهر براتیسلاوا، پایتخت جمهوری اسلواکی، برگزار می‌شود و آثار تصویرگران کتاب‌های کودکان را به نمایش می‌گذارد. این نمایشگاه همگام با اهداف یونسکو، دفتر بین‌المللی کتاب برای نسل جوان (IBBY)، کمیسیون‌های ملی و نیز سازمان‌های مرتبط با هنرهای زیبا امکان رویارویی تصویرگران را فراهم کرده و شرایط را برای ارزیابی آثار و در نتیجه توسعه و پیشرفت این هنر فراهم می‌کند. برگزارکنندگان و حمایت‌کنندگان مالی این جشنواره وزارت فرهنگ جمهوری اسلواکی، کمیسیون ملی یونسکو در اسلواکی و خانه بین‌المللی هنر برای کودکان Bibiana هستند.

امور بین‌الملل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، واقع در خیابان دکتر فاطمی، خیابان حجاب است و در روزهای اداری از ساعت ۸ تا ۱۶ با شماره تلفن ۰۲۱۸۸۹۷۱۳۸۷ پاسخ‌گوی سوال‌های علاقه‌مندان خواهد بود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =