دو طرح خلاق کتاب‌خوانی مربیان گیلانی، درجمع برترین‌های کشور

طرح‌های«بازی بر بال مرغک» و «کارتاب» از مربیان گیلانی، در جمع ۱۰ طرح برتر شیوه‌های نوین و خلاق ترویج کتاب و کتاب‌خوانی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کشور قرارگرفت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون استان گیلان، انتخاب شیوه‌های نوین و خلاق کتاب‌خوانی با ارسال شیوه‌های خلاق کتاب‌خوانی مربیان کانون پرورش فکری سراسر کشور آغازشد و در این میان طرح‌های «بازی بربال مرغک» رویا عزیزی، مربی مسوول فرهنگی کانون منجیل و«کارتاب» احمد الله یاری، مربی فرهنگی کانون سیاهکل در جمع ۱۰ طرح برگزیده‌ی کشوری قرارگرفت. 

این درحالی است که ۳۵ شیوه خلاق کتاب‌خوانی مربیان مراکز فرهنگی هنری کانون استان گیلان به واحد کارشناسی فرهنگی ارسال شد و داوران استانی شامل: فاطمه طاهری، هنگامه ناصحی و فریبا کاظمی  نیز ۷ طرح برگزیده را به مرکز آفرینش‌های فرهنگی هنری کانون در  تهران ارسال‌کردند.

این طرح‌ها برای اجرا در یک یا چند جلسه (فرآیندی) و با تکیه برفعالیت‌های کتاب‌محوری چون: روخوانی، معرفی و بحث کتاب، معرفی شخصیت، شعرخوانی، نشریه‌نگاری، داستان، پویانمایی، سرود، کاردستی و... طراحی‌شد و برای کودکان و نوجوانان عضو مراکز فرهنگی هنری کانون در تابستان ۱۳۹۷ به مرحله اجرا درآمد .

گفتنی است، مربیان طراح این دو طرح، علاوه برمعرفی از سوی گروه داوری کشوری، در کانون استان  گیلان نیز تجلیل‌شدند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =