امور اداری نقش مهمی در ایجاد رضایت‌مندی کارکنان ایفا می‌کند

معاون توسعه و مدیریت منابع کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان معتقد است یکی از مهم‌ترین بخش‌هایی که می‌تواند میزان رضایت‌مندی را در میان کارکنان بالا ببرد امور اداری هر سازمان است.

به گزارش اداره‌کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، امیرحسین آزادی‌وفا در آیین آغاز کارگاه آموزشی مسوولان امور اداری کانون با بیان این مطلب گفت: مدیران ارشد هر سازمانی اگر بخواهند میزان رضایت‌مندی کارکنان خود را بالا ببرند باید به امور اداری‌های خود توجه ویژه‌ای داشته باشند.

وی در این کارگاه که به منظور آموزش نرم‌افزار جامع حوزه مدیریت منابع و پشتیبانی کانون برپا شده بود افزود: زمانی که افراد احساس کنند تمام حق و حقوق قانونی خود را بر اساس جایگاهی که در آن قرار دارند دریافت می‌کنند و شخص دیگری در این محاسبات حقوق و دستمزد آن‌ها دخالت ندارد خودبه‌خود میزان رضایت‌مندی‌شان افزایش می‌یابد.

معاون توسعه و مدیریت منابع کانون با بیان این‌که هرگز نباید فکر کنیم که لزومی ندارد افراد از چگونگی محاسبه‌های حقوق و دستمزد خود آگاه باشند خاطرنشان کرد: کارکنان باید بتوانند به صورت شفاف وضعیت پرسنلی خود را رصد و از حقوق و مزایا و شیوه‌ی محاسبه آن‌ها آگاهی یابند.

 وی در ادامه یادآور شد: باید تلاش‌ کنیم به سمت مدیریت هوشمند در سازمان حرکت کنیم و در این راه یکی از ابزارهای مهم نرم‌افزارهاست که به ما کمک می‌کند تا ضمن بالا رفتن امنیت، سرعت و دقت در امور بتوانیم ضریب خطاها را نیز تا حدود زیادی کاهش دهیم.

وی هم‌چنین اظهار داشت: با راه‌اندازی نرم‌افزار جامع در حوزه‌ی پرسنلی کارکنان، تمام اتفاق‌ها بر اساس یک  پیش‌تعریف حرفه‌ای صورت می‌گیرد و دیگر کسی احساس نخواهد کرد که حقی از او در این بخش تضییع شده است.

وی در این نشست از مسوولان امور اداری ستاد و استان‌های کانون خواست در این دوره، آموزش‌های مربوط به چگونگی کار با این نرم‌افزار را به خوبی فراگیرند و در مدت زمان تعیین شده اطلاعات مورد نیاز را در این سامانه ثبت کنند.

در ادامه این نشست سعید سپهروند مشاور معاون توسعه و مدیریت منابع کانون نیز به بیان اهمیت راه‌اندازی این سامانه اشاره کرد و گفت: پیش از این تمام امور مربوط به حوزه پرسنلی کارکنان کانون سراسر کشور به شکل متمرکز در ستاد تهران انجام می‌شد که با آغاز به کار این نرم‌افزار از این پس مسوولان امور اداری هر استانی باید امور پرسنلی کارکنان خود را در زمینه‌های مختلف انجام و برای آن‌ها احکام صادر کنند.

وی افزود این حرکت در ادامه روند یک‌پارچه‌سازی نرم‌افزارهای کانون صورت گرفته است که در اولین گام پس از انتقال اطلاعات از ستاد تهران مسوولان امور اداری استان‌ها باید ضمن صحت‌سنجی به رفع نقایص و به‌روزرسانی اطلاعات بپردازند.

مهدیار نویدادهم مدیرکل دفتر فن‌آوری اطلاعات و تحول اداری کانون نیز در این نشست اظهار داشت: در دنیای امروز نرم‌افزارها  به ما کمک می‌کنند تا بسیاری از کارها مانند جمع‌آوری اطلاعات، تحلیل‌ها و... که در گذشته به شکل سنتی انجام می‌گرفت به صورت مکانیزه انجام شود.

وی با اشاره به این‌که صرفه‌جویی در منابع، سرعت، دقت، شفافیت و... از جمله ویژگی‌های این نرم‌افزارهاست گفت: نوع وظایف امور اداری در سازمان‌ها بسیار با اهمیت است چرا که به عنوان یک زیرساخت و شروع، تحولی مهم محسوب می‌شود و پشتیبانی واحدهای دیگر را نیز برعهده دارد.

نویدادهم با بیان این‌که پشتیبانی فنی نرم‌افزار جامع امور اداری از سوی دفتر فن‌آوری اطلاعات و تحول اداری کانون در تهران صورت می‌گیرد افزود: پس از انتقال اطلاعات به نرم‌افزار جدید انتظار داریم مسوولان امور اداری‌ در تمام استان‌ها کمک کنند تا اطلاعات خواسته‌ شده در بخش‌های مختلف در زمان مشخص شده در این سامانه ثبت شود.

کارگاه آموزشی آشنایی با نرم‌افزار جامع حوزه مدیریت منابع و پشتیبانی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان روز ۲۵ دی ۱۳۹۷ در تهران برگزار شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =