اجرای نمایش عروسکی«گل اومد، بهار اومد» در مرکز مجتمع کانون کرج

گروه نمایشی مربیان مرکز مجتمع کانون کرج، همزمان با گرامی داشت ایام دهه فجر، برای کودکان بازدید کننده از مرکز، نمایش اجرا می‌کنند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان استان البرز، نرمین کریمی، مسئول مرکز، ضمن اعلام این خبر گفت:

این نمایش با شیوه‌ی دستکشی و میله ای و به  مدت زمان ۲۰ دقیقه برگرفته از کتابی با همین نام نوشته‌ی منوچهر نیستانی است که از سوی اداره‌ کل سینمایی و تئاتر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در سال ۱۳۹۶ تولید شده است.

خلاصه داستان این نمایش چنین است که: نخودی توی یک صحرا زندگی می‌کرد، روزها بعد از رفتن برف و سرما منتظر بهار بود اما خبری  از آمدن بهار نبود تا این‌که فال‌گیر خبر بسته شدن راه بهار را توسط دیو داد.

نخودی به جنگ دیو می‌رود و شکستش می‌دهد و پس از آن عمو نوروز نوید آمدن بهار را به دشت و صحرا می‌دهد.

کریمی ادامه داد در نسخه اصلی کار، امیرحسین انصافی آهنگ‌سازی تئاتر «گل اومد بهار اومد» را  انجام داده و در نقش‌های دیو و عمونوروز نیز بازی کرده است.

هم‌چنین مریم خاکسار تهرانی به عنوان راوی و مژده ذکریاپور در نقش نخودی، فال‌گیر و طراح و بازی دهنده عروسک‌ها در این نمایش بازی می‌کنند.

کریمی گفت مربیان در مرکز مجتمع کرج ، نمایش را دوباره بازسازی کرده و با ساخت مجدد عروسک‌ها توسط فرزانه بدرپور و دکور توسط مریم بارانی و اعظم پاینده، نمایش  را برای کودکان کرجی، اجرا می‌کنند.

گفتنی است کارگردانی این نمایش در مرکز مجتمع کرج، برعهده اعظم پاینده، مربی هنری مرکز است و مریم بارانی، فرزانه بدرپور، طاهره سادات سجادی به عنوان عروسک گردانان و فرانک فروزانفر در نقش راوی اجرای این کار را برعهده دارند.

کریمی در تشریح سایر فعالیت‌های ویژه این ایام نیز : در این روزها دانش آموزان و اعضا مرکز از فعالیت‌های متنوع دیگری مانند: قصه گویی، شعر خوانی، مسابقات جذاب مختلف با مضمون پیروزی انقلاب، آشنایی با چهره‌های انقلابی و سایر فعالیت‌های دیگر نیز بهره خواهند برد.

لازم به توضیح است معاون فرهنگی، اجرایی و کارشناسان واحدهای مختلف کانون البرز نیز با حضور در مرکز مجتمع کانون کرج، از نزدیک از فعالیت‌های اجرایی دیدن کردند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =