کارگاه مهارت‌های مثبت روانشناختی برای نوجوانان در استان مرکزی برگزار می‌شود

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان مرکزی گفت: با آغاز فصل تابستان و فرارسیدن ایام پیک اوقات فراغت دانش‌آموزان بیش از ۴۰ نوع فعالیت فرهنگی، ادبی و هنری در کانون پرورش فکری به مخاطبان ارائه می‌شود.

وی افزود: کلاس‌های فرهنگی، هنری، ادبی کانون در تمامی ایام سال برای متقاضیان برگزار می‌شود اما کلاس‌های ویژه و کارگاه‌های تخصصی را در ایام تابستان که کودکان و نوحوانان از اوقات فراغت بیشتری برخوردار هستند ارائه می‌دهیم.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان مرکزی تصریح کرد: درحال حاضر بیش از 40 نوع فعالیت در زمینه‌های مختلف در تمامی مراکز کانون پرورش فکری در سراسر استان مرکزی درحال ارائه است، همچنین برگزاری کارگاه‌های تخصصی نقالی، قصه‌گویی و عکاسی از جمله اتفاقات نوینی محسوب می‌شود که در این حوزه به اجرا رسیده است.

قنبری ادامه داد: برگزاری کارگاه‌های مهارت‌های زندگی از دیگر اتفاقات نوینی است که امسال در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان مرکزی به‌صورت ویژه به آن پرداخته شده است، همچنین باید گفت که کارگاه‌های تخصصی متناسب با استقبال خانواده‌ها برگزار می‌شوند.

وی عنوان کرد: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان پذیرای مخاطبان دارای رده سنی 6 تا 17 سال است اما در ایام تابستان به سبب استقبال بالای خانواده‌ها این مجموعه برای خردسالان نیز برنامه‌های ویژه‌ای تدارک می‌بیند تا پذیرای حضور این قشر از جامعه نیز باشد.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان مرکزی خاطرنشان کرد: درحال حاضر کارگاه‌های تخصصی با حضور اساتید تخصصی هر رشته تنها در شهرستان اراک به مرحله برگزاری رسیده‌اند و اکنون کلاس‌های مهارت‌های زندگی و بازیگری درحال برگزاری است، همچنین کارگاه تخصصی قصه‌گویی و عکاسی کانون پس از تکمیل ظرفیت مقرر فعالیت خود را آغاز می‌کنند.

قنبری بیان کرد: کارگاه‌های مهارتی و تخصصی برای گروه سنی نوجوانان و افراد بالای 12 سال برگزار می‌شود که پس از گذراندن دوره تخصصی شرکت‌کنندگان مجاز به دریافت مدرک پایان دوره می‌شوند  این مدرک در کانون‌های پرورش فکری سراسر کشور معتبر است.

وی افزود: درحال حاضر تعداد 50 مرکز ثابت، سیار و پستی در سراسر استان مرکزی به مخاطبان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خدمات لازم را ارائه می‌دهند اما همشهریان ساکن اراک می‌توانند با مراجعه به آدرس دفتر مرکزی " اراک، خیابان قائم‌مقام فراهانی، پارک آزادی" نسبت به ثبت‌نام در دوره‌های این مرکز اقدام کنند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =