کد خبر: 290840
تاریخ انتشار: ۱۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۴
بازدید 173
شمع انجمن ادبی آفرینش مراکز قروه‌ی درگزین و  رزن  روشن شد

هم‌زمان با برگزاری جشن اختتامیه کلاس‌های تابستانه مرکز فرهنگی هنری قروه‌ی درگزین، انجمن ادبی آفرینش شهرستان قروه‌ی درگزین و رزن افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان همدان، هم‌زمان با برگزاری جشن اختتامیه کارگاه‌های تابستانی، انجمن ادبی آفرینش شهرستان قروه‌ی درگزین و رزن افتتاح شد.

این جشن، صبح روز پنج‌شنبه 7 شهریورماه با حضور مدیرکل کانون پرورش فکری، کارشناس فرهنگی، مربیان فرهنگی، هنری، ادبی، کارشناس حراست و جمعی از اعضای نوجوان و ارشد ادبی هر دو مرکز قروه‌ی درگزین و رزن برگزار شد.

بهناز ضرابی‌زاده خالق دختر شینا و مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان همدان با ادای احترام به کلام الله مجید و با همراهی اعضای ادبی علاقه‌مند، بعد از بازگشایی این انجمن و روشن کردن شمع‌های آن آرزو کرد؛ چراغ انجمن ادبی آفرینش دو مرکز تا سال‌های سال با تلاش و جدیت اعضای خوب و دست به قلم آن، روشن بماند.

در این مراسم، ضرابی‌زاده انجمن‌ها را یک شروع خوب و موثر برای تولید آثار خلاق و هم‌چنین بستری مناسب برای گردهم آوردن نوجوانان و جوانان مستعد ادبی و تبادل نظر، خوانش و نقد آثار و در نهایت چاپ و انتشار آنها دانست.

وی هم‌چنین از مربیان ادبی مراکز قروه و رزن خواست تا برای پویایی این انجمن‌ برنامه‌ریزی کنند. وی با بیان این مطلب که استان همدان دارای نویسندگان و هنرمندان خوبی است، به برگزاری نشست‌های ادبی با حضور هنرمندان و نویسندگان بومی برای آشنایی و کسب تجربه تأکید کرد.

بهناز ضرابی زاده هدف اصلی برگزاری این انجمن‌ها و سایر کارگاه‌های کانون پرورش فکری  کودکان و نوجوانان را ایجاد «حال خوش» در کودکان و نوجوانان دانست و از مربیان خواست تا در حفظ این فضای ایجاد شده تلاش کنند.

در ادامه نخستین جلسه‌ی انجمن ادبی آفرینش، با خوانش دو اثر به نمایندگی توسط اعضای ارشد ادبی رزن و قروه‌ی درگزین آغاز شد و این آثار توسط ضرابی‌زاده مدیر کل کانون استان نقد و تجلیل شد. وی در این نقد توصیه‌هایی را برای هر چه بهتر شدن آثار اعضا بیان کرد و بدین ترتیب نخستین برگ از دفتر انجمن ادبی آفرینش ورق خورد.

لازم به ذکر است این انجمن یک‌بار در ماه تشکیل می‌شود و هرماه یکی از مراکز قروه‌ی درگزین و رزن میزبان آن خواهند بود و اعضای این دو مرکز آثار خود را با یکدیگر به اشتراک خواهند گذاشت.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =