کد خبر: 291125
تاریخ انتشار: ۲۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۴
کارگاه‌ آشنایی با تکنیک‌های قصه گویی

کارگاه‌های قصه گویی فرصتی برای شناخت بهتر قصه و قصه گویی است.

به گزارش روابط عمومی کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان خراسان رضوی، همزمان با بیست ودومین جشنواره بین المللی قصه گویی بیش از ۱۰۰ نوجوان، معلم ووالدین علاقمند درکارگاه‌های با تکنیک‌های قصه گوی آشنا شدند.

ساراامیدوار کارشناس فرهنگی ومدرس قصه گویی: زبان بدن در قصه‌گویی و شناخت متن خوب و جذاب، را به عنوان دو عنصراصلی ولازم درقصه‌گویی مطرح کرد وهدف ازبرگزاری این دوره‌ها را تقویت اعتمادبه نفس وایجاد حس مشارکت درکار گروهی، احساس مسئولیت وهماهنگی با خانواده ودوستان، تقویت مهارت‌های خواندن و خوب سخن گفتن دانست.

وی افزود یکی از بخش های که دراین کارگاه‌ها مورد توجه قرار گرفت تمرین تبدیل خاطرات به قصه بود که دراین بخش مادران استقبال خوبی داشتند پس از تدریس فضاسازی اولیه، متن وپایان‌قصه، مادران خاطره شان را تبدیل به یک قصه کردند.

از جمله مورد دیگری که در کارگا ها تدریس شد.

انتقال احساس همذات‌پنداری بود اعضای حاضر در کارگاه به گروه های تک نفره تقسیم شدند ومدرس در خصوص منتقل کردن درست احساس از طریق بیان و زبان بدن صحبت کرد و هنرجویان شروع به تمرین کردند

سارا امیدوار درادامه از کارگاه‌ها برای معلمین گفت

کارگاه مهارت‌افزایی قصه گویی برای معلمان دوره ابتدایی دوره اول و دوم برگزارشد

دراین کارگاه تعداد پنجاه نفرازمعلمان دوره ابتدایی شرکت کردند.

و با تکنیک‌های قصه گویی آشنا شدند ازدیگرموردی که مورد بحث قرارگرفت. چگونگی انتخاب قصه خوب، توجه به ضرورت سرگرم کنندگی، رعایت سن و سلیقه مخاطب بود

کارشناس فرهنگی گفت: پس از تدریس هنرجویان مورد ذکر شده را  درپنج جلسه تمرین کردند که نتیجه خوبی در پی‌داشت این کارگاه‌ها از ۲۲ مرداد تا ۱۶ شهریور ۱۳۹۸ انجام شد.  

.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =