مراکز کانون استان کرمانشاه به استقبال هفته دفاع مقدس رفتند

به مناسبت هفته دفاع مقدس و گرامی‌داشت روزهای حماسه و رشادت رزمندگان اسلام، برنامه‌های مختلفی در کلیه مراکز کانون پرورش فکری استان کرمانشاه به اجرا درمی‌آید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان‌ونوجوانان استان کرمانشاه، به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس، ویژه‌برنامه‌های مختلفی در کلیه مراکز کانون پرورش فکری استان کرمانشاه اجرا می‌شود.

«مهناز فتاحی»، مدیرکل و دبیرکارگروه کودک‌ونوجوان هفته دفاع مقدس استان کرمانشاه با اعلام این خبر افزود: بحث دفاع مقدس، به عنوان پیشینه ما محسوب می‌شود و برای همیشه برای ملت ما ارزشمند است.

فتاحی با اشاره به پیش‌بینی برنامه‌های مختلف برای این هفته گفت: برنامه‌های فرهنگی، هنری و ادبی مختلفی در گرامی‌داشت هفته دفاع مقدس در کلیه مراکز کانون پرورش فکری استان به اجرا درمی‌آید.

مدیرکل کانون استان برنامه‌های پیش بینی‌شده را شامل؛ بازدید از تنگه مرصاد، موزه دفاع مقدس، برپایی نمایشگاه آثار فرهنگی، هنری و ادبی اعضا در مراکز کانون، پخش فیلم‌های با موضوع دفاع مقدس، برپایی کارگاه‌های هنری، نقاشی، سفال، خوش‌نویسی، ادبی، شعر و داستان، معرفی کتاب‌های حوزه دفاع مقدس، معرفی سرداران شهید و فرماندهان غیور این عرصه، و... اعلام کرد.

همچنین، دیدار با خانواده معظم شهدا، غبارروبی و زیارت مزار مطهر شهدای دفاع مقدس، دعوت از مدارس، برگزاری قصه‌های ۹۰ ثانیه ای از زمان جنگ، .. نیز از دیگر برنامه‌های پیش‌بینی‌شده برای این هفته اعلام شده است.

«با من از آن روزها بگو»، عنوان برنامه خاطره‌گویی رزمندگان و راویان دفاع مقدس است که با حضور یکی از روایان دوران جنگ(سپاهیان، ارتشیان، پرستاران، خبرنگاران، بسیجیان، ...) در مراکز کانون پرورش فکری، به بیان خاطره‌های خود از دوران دفاع مقدس برای کودکان و نوجوانان می‌پردازند.

۳۱ شهریور سالروز شروع جنگ تحمیلی از سوی رژیم بعث عراق علیه جمهوری اسلامی ایران، به عنوان آغاز هفته دفاع مقدس نامگذاری شده است و از ۳۱ شهریور تا ۶ مهر ادامه دارد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =