آغاز برنامه‌های هفته ملی کودک در سراسر استان گلستان

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گلستان از آغاز برنامه‌های هفته ملی کودک در شهرها و مناطق حاشیه‌نشین استان از ۱۳ مهرماه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کانون پرورش فکری گلستان، محبوبه رجب‌نسب با اعلام این خبر گفت: ویژه‌برنامه‌های هفته ملی کودک با شعار «آینده را باید ساخت» از ۱۳ مهر در مراکز فرهنگی‌هنری ثابت و سیار کانون گلستان آغاز شد.

مدیرکل‌ کانون پرورش فکری گلستان با اشاره به این‌که در برگزاری ویژه‌برنامه‌های روز جهانی و هفته ملی کودک ادارات و نهادهای مختلف از جمله امور بانوان و خانواده استانداری، آموزش و پرورش، بهزیستی، نیروی انتظامی، حفاظت محیط‌زیست، دانشگاه علوم پزشکی، میراث فرهنگی و گردشگری، صدا و سیما، استاندارد، دادگستری و ... مشارکت دارند گفت: ویژه‌ برنامه‌های متنوع و مهیج هفته‌ ملی ‌کودک با رویکرد آموزه‌های عاشورایی و در دو سطح ویژه‌ی کودکان و هم‌چنین مربیان، معلمان، اولیای تربیتی و والدین در تمامی مراکز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان از روز ۱۳ مهر آغاز و به مدت یک هفته ادامه خواهد داشت.

رجب‌نسب در ادامه عناوین روزها و محور فعالیت‌های روز جهانی و هفته ملی کودک را به این ترتیب که ۱۳مهر« کودکان با نیازهای ویژه، فرصت‌های برابر »،۱۴ مهر « کودک، آموزش، سلامت و ایمنی »،۱۵ مهر "کودک، محیط زیست، میراث فرهنگی و گردشگری" ۱۶ مهر « کودک، صلح، بازی و نشاط »، ۱۷ مهر « کودک، رسانه و ارتباطات »، ۱۸مهر « کودک، کتاب و فرهنگ مطالعه » و ۲۰ مهر « کودک، خانواده، سبک زندگی ایرانی‌اسلامی » اعلام کرد و افزود: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در این هفته برنامه‌های مختلفی هم‌چون افتتاح هفته ملی کودک در روز ۱۳ مهر، شادپیمایی کودکان ویژه روز جهانی کودک، گفتگوی مستقیم نوجوانان با مسئولان استانی، ویژه برنامه روز جهانی کودک در مناطق سیل زده، قصه‌گویی، نمایش عروسکی، معرفی و روخوانی کتاب، بحث آزاد، نشریه دیواری، شعرخوانی، مسابقه فرهنگی و مذهبی، معرفی وقایع ایام، معرفی شخصیت، ایستگاه نقاشی، خوش‌نویسی امداد فرهنگی در مناطق سیل زده و ... را برای کودکان و نوجوانان اجرا می‌کنند.

گفتنی است بیش از ۱۵۰ برنامه فرهنگی، هنری، ادبی، علمی و اسلامی به‌مناسبت هفته ملی کودک به مدت یک هفته با شعار «آینده را باید ساخت»  از تاریخ ۱۳ الی ۱۹ مهرماه در مراکز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گلستان برگزار می‌شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =