بازارچه‌ی تولیدات کودکان کارآفرین در یزد، برپا می‌شود

دبیر اجرایی برنامه‌های هفته‌ی ملی کودک از برپایی بازارچه تولیدات کودکان کارآفرین کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان یزد در هفته‌ی ملی کودک خبر داد

 به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان استان یزد، سکینه قیصری دبیر اجرایی هفته‌ی ملی کودک، با اشاره به این‌که از ۱۳ تا ۱۹ مهرماه به عنوان هفته‌ی کودک تعیین و نام‌گذاری شده است، اظهار داشت: شعار هفته‌ی کودک امسال «آینده را باید ساخت» انتخاب شده و برنامه‌های این هفته که تعداد آن‌ها به بیش از ۱۰۰ برنامه خواهد رسید، با محوریت این شعار برگزار خواهد شد.

 وی افزود: هفته‌ی کودک امسال با ایام عزاداری اباعبدالله الحسین (ع) مصادف شده است، افزود: امیدواریم بتوانیم با برنامه‌های متنوع، سازعاشورا و جهاد در راه خدا را برای کودکان خود ماندگار کنیم و آینده‌ای مملو از آرامش و رفاه و به دور از استرس برای آن‌ها بسازیم.

 قیصری شاخص‌ترین برنامه‌ی هفته ملی کودک در استان یزد، برگزاری جشنواره‌ی بیست و دوم قصه‌گویی دانست وعنوان کرد: برپایی نمایشگاه کتاب و سرگرمی‌های سازنده، دیدار اعضای کانون پرورش فکری با مدیران و مسوولان، عضویت رایگان کودکان و نوجوانان در کانون و ... بخشی از برنامه‌های تدارک دیده شده برای هفته‌ی ملی کودک در یزد است.

 دبیر اجرایی برنامه‌های هفته‌ی ملی کودک یادآور شد: در سال رونق تولید ملی، تلاش شد تا مباحث کارآفرینی و مهارت‌آموزی به کودکان چهار تا ۱۲ سال به فراخور سن و درک آن‌ها از موضوعات مختلف در این حوزه به کودکان آموزش داده شود که حاصل این کارگاه‌ها تولیداتی خواهد بود که در نمایشگاهی در معرض عرضه و فروش گذاشته خواهد شد.

 وی افزود: این نمایشگاه که با عنوان کودک کارآفرین فعالیت خواهد کرد، در روز ۲۴ مهرماه افتتاح می‌شود و عموم مردم می‌توانند از این نمایشگاه بازدید داشته باشند.

 قیصری خاطرنشان کرد: تلاش شده در برنامه های هفته‌ی ملی کودک، به کودکان مناطق کمتر برخوردار و مناطق دور از شهر توجه جدی‌تری شود ضمن این‌که برنامه‌هایی نیز برای کودکان کار و کودکان بستری در بیمارستان‌های استان نیز در طول این هفته اجرا خواهد شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =