انیمیشن‌های کانون در باشگاه فیلم هنر و تجربه نمایش داده می‌شود

هفت انیمیشن از تولیدات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان روز چهارشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۸ در باشگاه فیلم هنر و تجربه اکران می‌شوند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، «لی لی حوضک»، «شنگول و منگول»، «بهادر»، «خواب»، «پرنده سکوت»، «ریشه در آسمان» و «مادربزرگ پرنده» عنوان این آثار است که روز چهارشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۸ در بخش چشم‌انداز انیمیشن‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گروه هنر و تجربه به نمایش درمی‌آید.

بر همین اساس پویانمایی «لی لی حوضک» به کارگردانی وجیه‌الله فردمقدم ساخته سال ۱۳۷۱ با مدت زمان ۱۶ دقیقه، انیمیشن‌های‌ ۱۸ دقیقه‌ای «شنگول و منگول» و ۸ دقیقه‌ای «ریشه در آسمان» هر دو به کارگردانی فرخنده ترابی که به ترتیب در سال‌های ۱۳۷۸ و ۱۳۸۴ ساخته شده ‌است هم در این مجموعه انیمیشن نمایش داده می‌شود.

همچنین انیمیشن «بهادر» به کارگردانی عبدالله علیمراد با مدت زمان ۲۷ دقیقه تولید سال ۱۳۷۹، انیمیشن «خواب» به کارگردانی علیرضا چیتایی با مدت زمان ۵ دقیقه ساخته سال ۱۳۸۱، پویانمایی «پرنده سکوت» به کارگردانی لیسا جمیله‌برجسته با مدت زمان ۷ دقیقه ساخته سال ۱۳۸۳ و انیمیشن «مادربزرگ پرنده» به کارگردانی فاطمه گودرزی ساخته سال ۱۳۸۴ با مدت زمان ۱۲ دقیقه هم در این روز اکران خواهد شد.

ورود برای عموم در اکران این انیمیشن‌ها آزاد و رایگان است.

یادآوری می‌شود باشگاه فیلم هنروتجربه که طی تابستان سال ۱۳۹۸ هر چهارشنبه به نمایش فیلم‌هایی از سینمای کلاسیک ایران پرداخت، پاییز امسال هم در سه بخش «جلوه‌هایی از تاریخ سینمای مستند»، «چشم‌انداز انیمیشن‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان» و «تازه نفس‌ها: مروری بر محصولات انجمن سینمای جوان و آثار دهه ۶۰ مدرسه باغ فردوس» با همراهی فیلم‌خانه ملی ایران، کانون پرورش فکری کودکان نوجوانان و انجمن سینمای جوان به کار خود ادامه می‌دهد.

این برنامه چهارشنبه ۲۴ مهر ساعت ۲۱ در سالن شماره‌ سه پردیس سینمایی چارسو تهران، ساعت ۱۹ در پردیس سیتی سنتر اصفهان برگزار می‌شود. هنر شهر آفتاب شیراز نیز یک‌شنبه ۲۸ مهر ساعت ۲۰ میزبان نمایش این آثار است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =