مراکز فرهنگی‌هنری سیستان و بلوچستان در هفته‌ی وحدت

مراکز فرهنگی‌هنری کانون در سیستان و بلوچستان با برپایی ویژه‌برنامه‌هایی میلاد پیامبر(ص) و امام صادق(ع) را جشن گرفتند

به گزارش روابط عمومی اداره‎کل کانون سیستان و بلوچستان، مراکز فرهنگی‌هنری استان هفته‌ی وحدت را گرامی داشتند.

هم‌زمان با فرارسیدن سالروز میلاد پیامبر مهربانی(ص) و امام جعفر صادق(ع) مربیان و اعضای مراکز فرهنگی‌هنری استان نیز چون دیگر مسلمانان به جشن و شادی پرداختند.

برگزاری فعالیت‌های فرهنگی، هنری و ادبی که همواره مورد نظر کانون برای برگزاری ویژه‌برنامه‌ها بوده، در این روزها نیز مورد توجه مربیان بود و هفته‌ای سرشار از فعالیت‌های پویای کانون برای کودکان و نوجوانان رقم زد.

معرفی وقایع و ایام و معرفی شخصیت پیامبر در قالب فعالیت‌هایی چون نمایش عروسکی و سرود تفاوت برنامه‌های کانون را با دیگر برنامه‌ها به خوبی نشان داد و سفالگری و قصه‌گویی دریچه‌ی دیگری بود به شناخت پیامبر با ابزارهای فرهنگی و هنری به صورت آموزش غیر مستقیم.

کاردستی، حضور مربیان در مدرسه‌ها و حضور مسئولان در مراکز فرهنگی‌هنری نشان از گستردگی این جشن‌ها بود که علاوه بر اعضا، دیگران را نیز در این شادی مشارکت داده بود.

معرفی کتاب، شعر خوانی، برگزاری مسابقه برای اعضا و پخش فیلم دیگر فعالیت‌هایی بود که در این هفته اجرا شد.

مراکز فرهنگی‌هنری شماره یک ایرانشهر، بَزمان، بمپور، چابهار، شماره یک و دو خاش، دلگان، شماره یک و دو زابل، پستی و سیار روستایی زابل، شماره یک، دو، سه و پنج زاهدان، سیار زاهدان، نیمروز، کنارک، میرجاوه و هامون از جمله مراکز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان بودند که ویژه برنامه‌هایی برای اعضا و دانش‌آموزان برگزار کردند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =