حال خوش خواندن با بینادلان و کودکان با نیازهای ویژه در هفته کتاب و کتاب‌خوانی

به مناسبت هفته کتاب و کتاب‌خوانی با حضور کودکان و نوجوانان با نیازهای ویژه در مرکز فرهنگی هنری شماره ۳ کانون همدان از دو کتاب گویای ویژه بینادلان رونمایی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان همدان به مناسبت بیست‌وهفتمین دوره کتاب و کتاب‌خوانی برنامه «حال خوش کتاب» در مرکز فرهنگی هنری شماره ۳ کانون همدان برگزار شد. در این برنامه ۶۰ نفر از کودکان و نوجوانان با نیازهای ویژه به همراه مربیان خود حضور یافتند.

مدیرکل کانون استان همدان در این مراسم با خیرمقدم به حضار و تبریک هفته کتاب و کتاب‌خوانی به تجهیز کتابخانه شماره ۳ کانون در سال ۱۳۹۵ به عنوان مرکز فراگیر اشاره و کودکان و نوجوانان با نیازهای ویژه حاضر در برنامه را به استفاده از امکانات آن تشویق کرد.

در این مراسم که دانش‌آموزان دو آموزشگاه استثنایی علاقبندیان و موسی‌ابن‌جعفر(ع) حضور داشتند گروه سرود بینادلان برای حاضران دو برنامه اجرا کردند. سپس یک عضو اتیسم به اجرای قصه‌گویی پرداخت و سپس اعضای عادی و کودکان و نوجوانان با نیازهای ویژه در کنار هم برنامه‌هایی از قبیل شعرخوانی، معرفی کتاب و داستان‌خوانی اجرا کردند.

در پایان مراسم رونمایی از دو کتاب گویا که توسط اعضا و مربیان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان همدان برای بینادلان تهیه شده است برگزار شد. دو کتاب «آخرین تکه نان» و «خانم کوچیک» اثر بهناز ضرابی‌زاده که انتشارات کانون آن را به چاپ رسانده است از این پس به صورت صوتی در اختیار بینادلان عزیز قرار خواهد گرفت.

بهناز ضرابی‌زاده هدف از این برنامه را معرفی مراکز فراگیر کانون به کودکان و نوجوانان با نیازهای ویژه دانست و ابراز امیدواری کرد از این پس آن‌ها بتوانند از خدمات مرکز فراگیر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استفاده کنند.

شایان ذکر است در این مراسم به جهت تجهیز هرچه بیشتر کتابخانه فراگیر کانون تعداد ۲۳ جلد کتاب بریل و چند عنوان کتاب گویا توسط کانون پرورش فکری به عناوین کتاب‌های مخصوص بینادلان اضافه شد و به همه کودکان و نوجوانان حاضر در برنامه کتاب بریل و سرگرمی اهدا شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =