معرفی نمایش‌های برگزیده مرحله استانی جشنواره هنرهای نمایشی کانون

نمایش‌های صحنه‌ای و عروسکی راه‌یافته به مرحله کشوری در استان‌های مختلف از سوی داوران هجدهمین جشنواره هنرهای نمایشی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان معرفی می‌شوند.

به گزارش اداره‌کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، مرحله استانی این جشنواره در برخی استان‌های کشور آغاز شده است و به ترتیب در استان‌های مختلف نیز برگزار می‌شود.

بر اساس این گزارش نمایش‌های برگزیدگان این رقابت در استان‌هایی که این مرحله از جشنواره در آن‌ها به پایان رسیده است به تدریج اعلام می‌شود.

آثار برگزیدگان معرفی‌شده به مرحله کشوری بار دیگر در تهران داوری می‌شود و راه‌یافتگان نهایی به جشنواره ملی پس از آن معرفی خواهند شد.

هم‌چنین مرحله کشوری این دوره از جشنواره هنرهای نمایشی کانون بر اساس اعلام فراخوان قرار است ۲۶ تا ۲۹ فروردین ۱۳۹۹ برگزار شود.

برگزیدگان جشنواره هنرهای نمایشی کانون تهران معرفی شدند

جشنواره هنرهای نمایشی کانون استان تهران، با رقابت ۳۲ گروه نمایشی طی روزهای ۱ تا ۳ آبان ۱۳۹۸  برگزار و برگزیدگان معرفی شدند.

هیات‌داوران جشنواره‌ی هنرهای نمایشی کانون استان تهران، متشکل از محمد عسکری، سمیه گلباز و ساغر لطفی‌نژاد پس از تماشا و بررسی نمایش‌ها در بیانیه‌ای برگزیدگان این مرحله را به دبیرخانه جشنواره کشوری معرفی کردند.

بر اساس این گزارش تئاتر صحنه‌ای «وقتی رستم کوچک بود» به کارگردانی هادی ملکی از اعضای مرکز فرهنگی‌هنری شماره ۲۵ کانون تهران به عنوان اولین راه‌یافته به مرحله کشوری معرفی شد.

هم‌چنین نمایش عروسکی «آدم کوچولوی گرسنه» به کارگردانی طیبه آنجدانی، تئاتر صحنه‌ای «سهر آفرید» به کارگردانی مریم شفیع‌زاده به ترتیب کار اعضای مراکز شماره‌های ۲۷، ۴۲ به عنوان نمایش‌های دوم و سوم از سوی داوران برای راه‌یابی به مرحله نهایی انتخاب شدند.

بر همین اساس چهارمین نمایش معرفی شده از سوی داوران این جشنواره برای مرحله کشوری، تئاتر عروسکی اعضای فراگیر مرکز شماره۲۴ کانون تهران با عنوان «خاله شاخه نبات» به کارگردانی لیلا مکانی بود.

معرفی برترین‌های هنرهای نمایشی در کانون استان کرمان

هیات داوران مرحله استانی جشنواره هنرهای نمایشی در کرمان متشکل از: محسن میرزایی، ایمان تاج‌سلیمان و سکینه عرب‌نژاد سه نمایش «مهمان جامانده» کار اعضای مرکز فرهنگی‌هنری شماره یک کانون رفسنجان «گوساله لجباز» اثر کودکان و نوجوانان عضو مرکز فرهنگی‌هنری شماره دو کانون بردسیر و نمایش «آتش به سر» کاری از اعضای مرکز فرهنگی‌هنری شماره دو کانون رفسنجان را بدون اولویت‌بندی به عنوان برگزیده به دبیرخانه کشوری این دوره از جشنواره معرفی کردند.

مرحله استانی هجدهمین جشنواره هنرهای نمایشی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در کرمان طی سه روز از ۱۰ تا ۱۲ آذر ۱۳۹۸ در سالن باران این اداره کل برگزار شد.

معرفی برگزیدگان کردستان
برگزیدگان هجدهمین جشنواره هنرهای نمایشی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در استان‌ کردستان معرفی شدند.
مرحله استانی این جشنواره در حالی برگزار شد که از میان ۱۸ گروه شرکت کننده پنج گروه از شهرستان‌های سنندج، قروه، دهگلان و بیجار به مرحله استانی راه پیدا کرده و به رقابت پرداختند.
بر همین اساس، پس از پایان این رقابت یک روزه، نمایش‌های راز قله‌ی گاف از مرکز فرهنگی هنری بیجار، دختری دارم شاه نداره از مرکز فرهنگی هنری دهگلان و قلب مترسک از مرکز فرهنگی هنری سنندج با رای داوران به مرحله کشوری راه پیدا کردند.
در این دوره از جشنواره سه گروه شامل اعضا ۱۲ تا ۱۸ سال و اعضا ارشد کانون ۱۸ تا ۲۴ سال هم‌چنین مربیان و کارشناسان کانون به عنوان عوامل موثر در تولید نمایش شرکت داده ‌شدند.
علیرضا همتیان، صابرنیکبخت و سید فریدون احمدی از داوران هجدهمین جشنواره هنرهای نمایشی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کردستان بودند.
مرحله استانی این جشنواره در برخی استان‌های کشور آغاز شده است و به ترتیب در استان‌های مختلف نیز برگزار می‌شود.
بر اساس این گزارش، نمایش‌های برگزیدگان این رقابت در استان‌هایی که این مرحله از جشنواره در آن‌ها به پایان رسیده است به تدریج اعلام می‌شود.
آثار برگزیدگان معرفی‌شده به مرحله کشوری بار دیگر در تهران داوری می‌شود و راه‌یافتگان نهایی به جشنواره ملی پس از آن معرفی خواهند شد.
هم‌چنین مرحله کشوری این دوره از جشنواره هنرهای نمایشی کانون بر اساس اعلام فراخوان قرار است ۲۶ تا ۲۹ فروردین ۱۳۹۹ برگزار شود.

این خبر کامل می‌شود... د.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =