گشایش نمایشگاه «آب و آیینه» در کانون

«آب و آیینه» عنوان نمایشگاه آثار هنری مربیان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان اردبیل است که با استفاده از چوب‌های آب‌آورده خلق و در تهران به نمایش گذاشته شده است.

به گزارش اداره‌کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، در این نمایشگاه بیش از ۸۰ اثر هنری شامل تندیس و مجسمه‌های چوبی حیوانات، پرندگان، تابلو، آویزها و دیگر اشیای تزئینی دست‌ساز در معرض دید علاقه‌مندان قرار گرفته است.

چوب‌های آب‌آورده(‌driftwood) چوب‌هایی است که به دلایل مختلف از قبیل: جاری شدن سیل، وزش باد و سایر رخدادهای طبیعی وارد چرخه‌ی آب‌های رودخانه‌ها و دریاچه‌ها می‌شود، این چوب‌ها بقایای شاخه‌ها، ریشه‌ها و ساقه درختان و گیاهان است که بر اثر جریان آب به تدریج حالت اولیه خود را ازدست می‌دهد و رنگ و فرم خاصی به خود می‌گیرد، این چوب‌ها مواد مناسبی برای خلق آثار هنری به شمار می‌رود.

به گفته‌ی برگزارکنندگان این نمایشگاه مواد اولیه این آثار هنری از ساحل دریای خزر در شهرستان آستارا و رودخانه‌های منتهی به این دریا جمع‌آوری و در اختیار مربیان مراکز فرهنگی‌هنری کانون استان اردبیل قرار گرفته است و با آن بیش از ۱۵۰ اثر هنری خلق شده است.

هم‌چنین قرار است تصویر این آثار به همراه توضیح‌هایی در زمینه‌ی چگونگی طراحی و ساخت آن‌ها در قالب کتابچه‌ای منتشر شود.

نمایشگاه آثار هنرمندان اردبیلی صبح روز ۱۷ آذر ۱۳۹۸ با حضور معاون فرهنگی، مدیرکل آفرینش‌های ادبی و هنری، مدیرکل آفرینش‌های فرهنگی، مدیرکل آموزش و پژوهش، مدیرکل کانون استان اردبیل و جمعی از کارشناسان بخش‌های مختلف کانون در گالری مرکز آفرینش‌های فرهنگی‌هنری کانون در خیابان حجاب تهران گشایش یافت.

نمایشگاه «آب و آیینه» ۱۷ تا ۲۱ آذر ۱۳۹۸ هر روز صبح از ساعت ۹ تا ۱۲ و بعدازظهر ۱۴ تا ۱۸ پذیرای تصویرگران، نویسندگان، رسانه‌های جمعی و تمامی علاقه‌مندان است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =