ویژه‌برنامه‌های هفته‌ی پژوهش و گسترش فعالیت‌های کانون زبان ایران در سیستان و بلوچستان

مدیرکل کانون پرورش فکری سیستان و بلوچستان: پژوهش بنای مطمئن ساختن آینده است

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کانون سیستان و بلوچستان، نشست خبری مدیرکل کانون استان با خبرنگاران در خصوص ویژه‌برنامه‌های هفته‌ی پژوهش و فعالیت‌های کانون زبان ایران برگزار شد.

معصومه هادی در ابتدای این نشست خبری با اشاره به شعار کانون(آینده ساختنی است)گفت: جامعه‌ی مطلوب جامعه‌ای با انسان‌های شایسته است که در تلاطم‌ها و فراز و فرودها مسیر را گم نکنند و به مسایل آگاه باشند و اگر قرار است در آینده تاثیرگذار باشیم سنگ بنای آن امروز باید گذاشته شود.

وی ادامه داد: زیربنای همه‌ی فعالیت‌های کانون علمی و برپایه‌ی پژوهش استوار است و هر پیشرفتی بر اساس پژوهش اتفاق می‌افتد بنابراین پژوهش بنای ساختن آینده است.

مدیرکل کانون استان سپس با بیان سه رویکرد پژوهش در حوزه اقتصاد، امنیت و فرهنگ درخصوص رویکرد فرهنگی پژوهش عنوان کرد: سرمایه‌گذاری برای دوران کودکی افراد کار بسیار ارزشمندی است که ضمانت موفقیت در آن «آینده‌پژوهی» است و ما، به عنوان متولیان تخصصی بخش فرهنگ که شریک اجتماعی و فرهنگی زندگی کودکان هستیم، باید مقدمات پربار فرهنگی این کار را فراهم کنیم تا کودکان آینده را براساس اصول صحیح بسازند و بالندگی و تعالی را برای جامعه به ارمغان بیاورند.

هادی هم‌چنین درخصوص برنامه‌های شاخص هفته‌ی پژوهش با اشاره به برگزاری نشست‌های هماهنگی و برنامه‌ریزی در این مورد از اجرای بیش از ۲۱۰ برنامه‌ی پژوهشی در مراکز فرهنگی‌هنری استان در طول هفته‌ی پژوهش خبرداد و افزود: در این هفته تیم امداد فرهنگی- پژوهشی استان همراه با ناوگان واحدهای سیار در مناطق مشخص شده حضور خواهند یافت و از ساعت‌های آغازین صبح تا عصر همان‌روز با ویژه‌برنامه‌های گوناگون علمی، پژوهشی، تیاتر، نمایش، سرود و... یک روز پژوهشی و فرهنگی خاطره‌انگیز را برای کودکان و نوجوانان رقم خواهند زد.

تقدیر از پژوهشگران کانونی، برگزاری جشن‌های پژوهشی، برگزاری کارگاه‌های اقدام‌پژوهی برای اعضا در مراکز و حضور مربیان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان در مدارس سراسر استان از دیگر ویژه‌برنامه‌های اجرایی هفته‌ی پژوهش بود که مدیرکل کانون استان به آن اشاره کرد.

مدیرکل کانون استان در بخش دوم سخنان خود با موضوع کانون زبان ایران گفت: کانون زبان ایران به عنوان بزرگ‌ترین موسسه آموزش زبان‌های خارجی در کشور، یکی از ظرفیت‌های جذاب کانون پرورش فکری است که شعبه‌ی زاهدان آن در سال ۱۳۹۰ ذفعالیت خود را آغاز کرده است.

هادی در ادامه عنوان کرد: همه‌ی ما دغدغه‌های مقام معظم رهبری در خصوص آموزش زبان‌های خارجی مبنی بر بهره‌گیری از دیگر زبان‌های پرمخاطب را می‌دانیم و به همین خاطر در استان به دنبال افزودن بخش زبان‌های فرانسه و آلمانی هستیم که این مهم در ترم زمستان اجرا خواهد شد.

وی هم‌چنین از راه‌اندازی شعبه‌های کانون زبان در زابل و چابهار در آینده‌ای نزدیک خبر داد و افزود: بهره‌گیری از مدرسانی با سطح علمی بالا، سیستم هماهنگ تدریس در سراسر کشور، آموزش کاربردی، تفکیک کلاس‌ها و کتاب‌های استاندارد از جمله تفاوت‌های کار کانون زبان است که از پشتوانه‌ی قوی اعتماد خانواده‌ها برخوردار است.

وی در پایان از آغاز اکران فیلم با زبان اصلی با عنوان «جمعه فیلم»های کانون زبان ایران خبر داد و افزود: این فیلم‌ها با حضور کارشناسان حوزه‌ی فیلم برای علاقه‌مندان در سینما کانون استان(بلوار جمهوری- کانون پرورش فکری) جمعه‎های هر هفته پخش و بررسی خواهد شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =