اجرای ۲۳ عنوان برنامه به مناسبت هفته پژوهش

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان آذربایجان‌غربی از اجرای ۲۳ عنوان برنامه به مناسبت هفته پژوهش در مراکز کانون سراسر استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان آذربایجان‌غربی، جواد زاهدی مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان با اعلام این خبر گفت: در برنامه‌هایی که برای اجرا در هفته پژوهش سال ۱۳۹۸ در مراکز ثابت، سیار و پستی تدارک دیده شده‌است بر آشنایی کودکان با شیوه‌های اصولی و ضابطه‌مند تحقیق و پژوهش علمی تأکید بیشتری شده است.

زاهدی گفت: از آنجا که یکی از رویکردهای کانون استان در طراحی موزه کودک، توجه به فعالیت‌های پژوهش محور در حوزه کودک و نوجوان بوده‌است، فعالیت‌های ویژه‌ای برای حس لذت پژوهش در بطن غرفه‌های موزه برای کودکان و نوجوانان طراحی شده است.

وی افزود: بیش از ۱۰۰ برنامه پژوهش محور در قالب ۲۳ عنوان اصلی در طول هفته پژوهش اجرا خواهد شد که از جمله می توان به برگزاری نشست‌های علمی و دعوت از پژوهشگران، برگزاری کارگاه نجوم و آشنایی با منظومه شمسی، برپایی نمایشگاه‌ آثار و دستاوردهای علمی اعضا، برگزاری کارگاه‌های تحقیق و پژوهش، برگزاری مسابقه آیا میدانید که؟ در مورد پیدایش فسیل‌ها و... در موزه کودک اشاره کرد.

برنامه‌های هفته پژوهش از ۲۳ لغایت ۲۸ آذر ۱۳۹۸ همزمان با سراسر کشور در مراکز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان آذربایجان‌غربی برگزار می شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =