برگزاری ویژه برنامه «هفته نماز» در مراکز فرهنگی و هنری کانون استان قزوین

در استقبال از برگزاری اجلاس سراسری نماز با عنوان«نماز و مدرسه» که با محوریت دانش‌آموزان، بخش قابل توجهی از مخاطبین کانون را در برمی گرفت و نیز با هدف ترویج فرهنگ نماز، اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان قزوین ویژه برنامه «هفته نماز» را در مراکز فرهنگی و هنری خود برگزار کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان قزوین، مراکز فرهنگی و هنری کانون استان قزوین از 9 تا 15 آذر 1398،ویژه برنامه «هفته نماز» را اجرا کردند.

دراین هفته، مراکز کانون با استفاده از زبان هنر و به کارگیری ابزار و  شیوه‌های فرهنگی، برنامه‌های متنوعی با هدف ایجاد انس و ترغیب اعضای کودک و نوجوان خود به نماز، اجرا کردند.

مرکز فرهنگی و هنری کانون محمدیه با همکاری دو دبستان آهنگ دانش و شهید غیوری یک کارگاه توجیهی « فلسفه نماز»برگزار کرد.

هم‌چنین کارگاه کاردستی نماز، نمایش خلاق و قصه‌گویی با موضوع نماز هم از فعالیت‌های دیگر این مرکز در هفته نماز بود که بیش از 60 عضو دختر و پسر از آن بهره‌مند شدند

در مرکز فرهنگی و هنری کانون شریفیه در هفته نماز، کارگاه آموزش نماز،قصه‌گویی، مسابقه احکام و بازی و سرگرمی با موضوع دانستنی‌های نماز انجام شد.

هم‌چنین، مرکز فرهنگی و هنری کانون خاکعلی در هفته نماز، یک نمایشگاه کتاب نمازبرپا کرد و در کنار آن به معرفی کتاب‌های مرتبط و قصه‌گویی پرداخت.

دانش اموزان مدرسه دخترانه شهید اصغریان و پسرانه امام موسی کاظم (ع) خاکعلی از این نمایشگاه بازدید کردند. ساخت نشریه دیواری نماز با همکاری اعضا و مربیان، فعالیت دیگر این مرکز بود.

مرکز فرهنگی  و هنری شماره 1 کانون تاکستان، با هدف توسعه و ترویج فرهنگ نماز و پرورش حس دینی در این هفته با برپایی کارگاه‌های بحث آزاد، قصه گویی، روخوانی کتاب و ... دانش‌آموزان را با نماز،احکام و جایگاه آن در اسلام آشنا کرد.

کارگاه نقاشی با موضوع اقامه نماز، فعالیت دیگر این مرکز به این مناسبت بود.

مرکز فرهنگی و هنری شماره 3 قزوین هم چهار ویژه برنامه در این هفته برگزار کرد.

در تاریخ نهم آذر 1398، این مرکز ویژه برنامه " ستون دین" را برای 36 دانش آموز برگزار کرد، قصه گویی جانماز مادربزرگ، شعرخوانی، مسابقه نماز کامل، بحث آزاد در مورد اهمیت نماز و کارگاه سفال با موضوع " من و نماز " ازفعالیت های این ویژه‌برنامه بود.

یازدهم آذر، مربیان این مرکز، برای 26 نفر دانش آموزمدرسه شهید غنچه ویژه برنامه نماز را با فعالیت‌های معرفی و روخوانی کتاب، نمایش خلاقو آموزش نحوه صحیح  وضو گرفتن اجرا کردند، در ادامه مهمانان مرکز در کارگاه ادبی با موضوع نماز شرکت کردند.

در تاریخ دوازدهم آذر، 30 نفر از اعضای مرکز در ویژه برنامه نماز شرکت کردند. بیان اهمیت نماز از منظر قرآن و حدیث، اجرای عروسکی مراحل نماز، معرفی پوشش مناسب نمازگزار ، معرفی کتاب و بازدید از نمایشگاه کتاب‌های مذهبی از فعالیت‌هایی بود که برای این اعضا اجرا شد.

همچنین در تاریخ 14 آذر،30 نفر از اعضای مرکز در ویژه برنامه « نماز ، مسیر بهشت » شرکت کردند .در این برنامه اعضا به مسجد نزدیک مرکز(سنجیده مرکز) رفتند و ضمن آشنایی با شیوه و فضیلت نماز جماعت، چند فعالیت برای آن‌ها اجرا شد.اقامه نماز جماعت، معرفی و تشویق اعضایی که امسال به سن تکلیف رسیده‌اند، آموزش قرائت درست سوره‌های نماز، کارگاه کاردستی (ساخت ماکت مسجد)، کارگاه نقاشی با موضوع نماز، معرفی ارکان نماز و بازدید از نمایشگاه کتاب های مذهبی از فعالیت‌های دیگر این برنامه بود.

مرکز فرهنگی و هنری شماره 1 کانون آبیک، به این مناسبت، در تاریخ 13 آذرماه میزبان 35 نفر از دانش آموزان مدرسه «فرهنگ و ادب» بود. این دانش اموزان طی فعالیت معرفی کتاب با داستان « دعاهای زمینی پدربزرگ» آشنا شدند. همچنینی در کارگاه قصه گویی شرکت کردند و دو قصه از زندگی پیامبر (ص) با موضوع نماز شنیدند.

برگزاری کارگاه نقاشی با موضوع «اولین باری که نماز خواندم» برنامه دیگری بود که برای این دانش آموزان اجرا شد.  کارگاه آشنایی با حدیث آخرین فعالیت این روز بود که با هدف آشنایی اعضا با اهمیت و جایگاه نماز در دین اسلام، اجرا شد.

مرکز فرهنگی هنری ضیاآباد به مناسبت هفته نماز  در تاریخ 12 و13 آذر ماه  با حضور 60 نفر از اعضای کودک و نوجوان دختر و پسر فعالیتهای فرهنگی، هنری و ادبی، با عنوان‌های«گل واژه های نماز»( فعالیت ادبی)، «گلستان نماز» (فعالیت خوشنویسی) فعالیت فرهنگی شامل قصه گویی و برگزاری کارگاه کاردستی با موضوع «ستایش خدا »در قالب کارت هدیه انجام داد. این فعالیت‌ها با هدف  ترویج فرهنگ نماز، انتقال مطالب و مفاهیم آموزشی و دینی، متناسب با سطح آموزشی اعضا برگزار شد.

در مرکز فرهنگی و هنری کانون بویین‌زهرا،به مناسبت هفته نماز برای 35 عضو پسر فعالیت‌های کارگاه سفالگری(ساخت جانماز و مهر و تسبیح) ، اموزش احکام و اداب نماز انجام شد.اموزش کاردستی سجاده نماز و برپایی مسابقه پرسش و پاسخ درباره نماز از دیگر برنامه ها بود.

در مرکز فرهنگی و هنری سگزآباد هم قصه‌گویی،مسابقه احکام و معرفی کتاب‌های با موضوع نماز برای اعضا انجام شد.

یادآور می شود، در راستای فعالیت‌های ترویج فرهنگ نماز، کانون استان قزوین از 9 تا 15 آذر 1398 را به عنوان«هفته گرامی‌داشت نماز» معرفی کرده بود.

در این هفته مراکز فرهنگی و هنری کانون با اجرای فعالیت‌های متنوع فرهنگی، هنری و ادبی در راستای ترویج فرهنگ نماز در مخاطبین خود تلاش کردند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =