نشست تخصصی خلاقیت در نمایش

هم‌زمان با اجرای هجدهمین جشنواره استانی هنرهای نمایشی کانون پرورش فکری استان نشست تخصصی با موضوع «خلاقیت در نمایش» برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون هرمزگان، در حاشیه  برگزاری هجدهمین جشنواره استانی هنرهای نمایشی کانون پرورش فکری هرمزگان نشست تخصصی با موضوع « خلاقیت در نمایش » با حضور بابک دهقانی مدرس دانشگاه برگزارشد

بابک دهقانی گفت: هنرهای نمایشی شکلی از هنر است که در آن هنرمند از بدن وفیزیک خود در وهله‌ی نخست و سپس بهره‌گیری از امکانات دیگر به خلق هنر خود می‌پرازد.

وی افزود: فواید آموزش به کودکان باعث می‌شود که تخیل آن‌ها شکوفا می‌شود و تمرکز آن‌ها را بالا  می‌برد، خواندن متون و نمایش‌نامه‌ها و تمرین آن‌ها نیازمند تمرکز و توجه است که نتایج مثبت آن درکلیه‌ی زمینه‌های دیگر زندگی مانند مدرسه و ورزش احساس خواهد شد.

بابک دهقانی همچنین آموزش نمایش را باعث تقویت حافظه، مهارت‌های ارتباطی، تفریح و اقات خوش و بالا رفتن اعتماد به نفس دانست و گفت: یادگیری دیالوگ‌ها، آشنایی با شخصیت‌ها، تمرین و اجرا سبب شکل‌گیری اعتماد به نفس مثبت درکودکان می‌گردد.

این مدرس دانشگاه خاطر نشان کرد: درنمایش کودک یاد می‌گیرد که به خود وایده‌های وتوانایی‌هایش اعتماد داشته باشد که این موضوع در زمینه‌های دیگر زندگی به آن‌ها کمک خوهد کرد.

بابک دهقانی گفت: نمایش خلاق و انواع نمایش خلاق یک راه پرورش خلاقیت در کودکان هست. در نمایش خلاق کودکان با خلق داستان‌ها و صحنه‌های از قبل پیش بینی نشده فکر و اندیشه های درونی خودشان را به نمایش می‌گذارند.

وی افزود:  نمایش خلاق خیلی ساده بدون نیاز به هیچ تدارکات و ابزاری قابل اجرا است زیرا لباس یا دکور خاصی نیاز نیست و هر آنچه اتفاق می‌افتد از حرکت دادن بدن و پانتومیم است. در نمایش خلاق تخیل پردازی و خلاقانه فکر کردن در کودکان تقویت می‌شود.

بابک دهقانی مدرس دانشگاه، پژوهشگر، کارگردان و بازیگر تئاتر، عضو انجمن نویسندگان و هنرمندان هرمزگان و انجمن موسیقی است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =