پژوهش، ضرورت زندگی هدفمند است

مربیان علاقه‌مند مراکز کانون پرورش فکری شهر کرمانشاه به مناسبت هفته پژوهش در نشست تخصصی «پژوهش در دنیای امروز» شرکت کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان‌ونوجوانان استان کرمانشاه، مربیان علاقه‌مند مراکز کانون پرورش فکری شهر کرمانشاه به مناسبت هفته پژوهش در نشست تخصصی «پژوهش در دنیای امروز» شرکت کردند.

در این نشست که صبح روز چهارشنبه ۲۷ آذرماه ۱۳۹۸ و در مرکز فرهنگی‌هنری شماره ۲ کانون پرورش فکری کرمانشاه برگزار شد، «عبدالرضا رادفر»، استاد دانشگاه و مدرس این نشست به تبیین جایگاه پژوهش پرداخت.

رادفر، با اشاره به اینکه پژوهش، به معنای بررسی کردن و وارسی کردن است که باعث می‌شود به یک دست‌یافته، دست بیابیم، افزود: تحقیق به معنای به حقیقت دست یافتن است.

او همچنین گفت: پژوهش کار بزرگ و ارزشمندی است.

این مدرس دانشگاه، پژوهش را یک کار فرآیندی عنوان کرد و افزود: پژوهش برای رسیدن به خواسته‌ها و پرسش‌های ماست.اهمیت به پژوهش در آثار ادبیات کهن ما هم آمده است.یافته‌های بشری، نتیجه پژوهش است و کشورهایی که در این زمینه نتایج بزرگی را به دست آورده‌اند، بیشترین بودجه‌ها را اختصاص به پژوهش داده‌اند.

رادفر همچنین گفت: آنچه که امروز بشر دارد، به خاطر تحقیق و پژوهش است.

او در ادامه این نشست به تشریح طراحی یک پژوهش شامل؛ کلیات، ادبیات و پیشینه، روش‌شناسی پژوهش، یافته‌های پژوهشی، نتیجه‌گیری و پیشنهادهای پژوهش، و...پرداخت.

عبدالرضا رادفر، پژوهش را یک کار سازمان‌یافته معرفی کرد و افزود: تا موضوعی برای پژوهش نداشته باشیم، نمی‌توانیم حرکت و جریان داشته باشیم. باید بدانیم که پژوهش اساس زندگی هدفمند ماست.

در پایان این نشست یک‌روزه و پس از پرسش و پاسخ شرکت‌کنندگان با مدرس نشست، آنها از نمایشگاه آثار پژوهشی اعضا و مربیان که از سوی واحد آموزش‌وپژوهش کانون پرورش فکری استان کرمانشاه برپا شده بود، نیز بازدید کردند. 

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =