نمایش باید سرشار از تعلیم و تربیت و ارزش ها باشد

نویسنده، پژوهشگر، کارگردان و مدرس تئاتر و صاحب مدرک دکترای تخصصی پژوهش هنر از دانشگاه هنر معتقد است: نمایش باید سرشار از تعلیم و تربیت و ارزش ها باشد.

به گزارش روابط عمومی کانون خوزستان، صالح پور در آیین اختتامیه هجدهمین جشنواره هنرهای نمایشی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوان خوزستان که شامگاه سه‌شنبه یکم بهمن ۱۳۹۸ در مجتمع فرهنگی هنری کانون اهواز برگزار شد؛ گفت: آینده از آن کودکان است و اگر کشوری بخواهد پیشرفت کند و به سرافرازی و سربلندی برسد باید به دو مقوله مادران و کودکان  توجه جدی کند.
وی با بیان این‌که مادران فرهنگ سازند و آینده در ید بیضای کودکان است افزود: اگر دولت و حکومتی در چشم انداز خود به این دو مقوله توجه داشته باشد؛ قطعا پیشرفت، عزت و سربلندی آن تضمین شده است.
این پژوهشگر تخصصی هنر با اشاره به برگزاری جشنواره هنرهای نمایشی کانون و انتخاب شعار شایسته «نمایش، تمرین زندگی، ساختن آینده» بیان کرد: عروسک و کودک یک نسبت اذلی دارند و ما از طریق عروسک می توانیم مشق زندگی و تمرین زندگی کنیم.
صالح‌پور در ادامه نمایش عروسکی ایرانی را بسیار جذاب دانست و گفت: کانون یکی از جاهایی است که بهترین خدمت را به این گونه نمایش در کشور کرده است.
وی تاکید کرد: کودک ایرانی باید عروسک ایرانی داشته باشد و با توجه به پیشینه وجود عروسک هایی چون بازبازک بوکه باران و ...در کشور ایران، از مربیان مخصوصا مربیان کانون خواست عروسک های محلی کشور را به عنوان بخشی از هویت ما زنده کنند.
رئیس اتحادیه بین المللی نمایشگران عروسکی یونیمای ایران در بخش پایانی سخنان خود خواستار راه اندازی دفتر نمایندگی یونیمای عروسکی در خوزستان شد و ابراز امیدواری کرد با همکاری کانون این مهم به‌زودی در استان محقق شود.
گفتنی است: هجدهمین جشنواره هنرهای نمایشی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خوزستان ۳۰ دی‌ماه تا یک بهمن ۱۳۹۸ در اهواز آغاز برگزار شد و ۱۱ گروه برتر کانون خوزستان در آن بایکدیگر رقابت کردند.
 این رویداد هنری شامگاه یک بهمن ۱۳۹۸ با حضور اردشیر صالح پور رئیس اتحادیه بین المللی نمایشگران عروسکی یونیمای ایران، رضا کیانی مشاور امور هنری استاندار خوزستان، وحید کیانی مدیرکل کانون خوزستان و تنی چند از دیگر مدیران کل و مسئولین استانی، هنرمندان و علاقه‌مندان با معرفی برگزیدگان در مجتمع فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان اهواز به کار خود پایان داد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =